Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Delší zimní pauza přinesla změny v přípravě klubů

Delší zimní pauza přinesla změny v přípravě klubů

Delší zimní přestávka se projevila v plánech zimní přípravy českých prvoligových klubů.

Foto

Naprostá většina týmů začne s přípravou o několik dnů později než obvykle, jako poslední se rozhodli zahájit zimní dril trenéři severočeských klubů Liberce (12. ledna) a Jablonce (15. ledna). Až na Spartu a ostravský Baník se všechny celky zúčastní rozšířeného turnaje Tipsport Cup, poté většina týmů vyrazí na tradiční herní soustředění do zahraničí.

S dlouhou zimní pauzou naložili trenéři různým způsobem. Zatímco většina prvoligových hráčů nastoupila dovolenou již před týdnem, později začalo volno pro hráče Mladé Boleslavi, kteří v tomto týdnu měli ještě pohárové povinnosti, až ode dneška jsou na dovolené také Jablonečtí, kteří do plné přípravy naskočí až v polovině ledna.

Jinak ale trenéři vsadili na osvědčené modely, aby do druhého březnového víkendu jejich hráči nabrali ideální formu. Už lednový program ale bude zajímavý pro fanoušky, protože po letech se v Praze opět uskuteční od 13. do 14 ledna významný halový turnaj. V Sazka Aréně by měly startovat první čtyři týmy aktuálního pořadí první ligy, ale třeba i Bohemians 1905, kteří mají silné divácké zázemí, přijedou také polský Plock (trenér Csaplár), Debrecín (trenér Beránek) a Ružomberok (trenér Komňacký).

Diváci se ale už tradičně těší také na boje v Tipsport Cupu, který letos nalákal rekordní počet čtrnácti prvoligových klubů. Ve čtyřech pětičlenných skupinách budou mužstva bojovat o účast v pražském finálovém turnaji. Tradičně účast odmítla pouze Sparta, na turnaj na umělé trávě se nechystá ani Ostrava.

Také pro kondiční soustředění si trenéři vybírají dobře vyzkoušená místa. A tak třeba Liberec vyrazí znovu do Františkových Lázní, slávisté do Špindlerova Mlýna, kam se letos vydá po několika letech také její věčný sparťanský rival. Ani cestu do tepla si většina klubů neodpustí, i tentokrát se vydají především na Kypr, kam se chystají čtyři kluby, populární je však stále častěji také Turecko, Sparta a Liberec se chystají do Španělska, Slavia na Kanárské ostrovy, České Budějovice o destinaci svého pobytu ještě nerozhodly.

Pouze tři týmy zatím cestu za lepšími terény do tepla neohlásily a shodou okolností jde o kluby z konce tabulky: Zlín už oznámil, že k hernímu soustředění využije slovenské Zlaté Moravce, zatímco na Slovácku a v Příbrami zatím rozhodnutí nepadlo.

Jarní program fotbalové ligy začne 18. kolem podle plánu 10. března.