Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Stavba Barták

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Truhlářství Ryšavý

K Brewery Trade, a.s.

Okna.EU

Karel Raček

Hospoda u Škrpálu

Zemní Práce Hošna

R-D ateliér Michal Dohnal

Jaroslav Novák, topení, voda, plyn.

Lumial Kosova Hora

Cinogroup s.r.o.

Truhlářství Martin Hájek

Jiří Dolejší
elektro

WIFCOM

Kovolak s.r.o, Ledeč nad Sázavou

Halex-Schauenberg, ocelové stavby s.r.o. Příbram

Střechy Vaníček s.r.o. Tábor

Elektroprof a.s. Tábor

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Petr Novotny vzpomina rad na Benešov

Petr Novotný rád vzpomíná na Benešov a Most

Milevsko: V zimě posílil milevské Vzduchotechniky někdejší plejer ligového Benešova Petr Novotný. Po letech strávených v Rakousku se octnul v Chýnově, aby své letité zkušenosti předával sedmatřicetiletý záložník na jaře v mužstvu Jaroslava Vavrocha, které již podruhé skončilo stříbrném stupínku. „V Milevsku je výborná parta," chválí si Novotný.

„Byl to zápas jako řemen. Opravdový šlágr jara. Škoda, že v něm napadaly branky," vrátil se Petr Novotný k taháku jara v krajském přeboru, v němž postupující Písek jedinkrát v odvetné části ztratil. Vzduchotechnici skončili stejně jako vloni na druhém místě. Kvality a zázemí okresního rivala Petr Novotný uznal. „Má kvalitní mančaft, výbornej plac, zázemí. Není o čem diskutovat."
Do Milevska zamířil Novotný v zimní přestávce. „Strašně se mi tam líbí. Výborná parta, kluci mají srdíčko, makaj. Fotbal hrají z hlavně srdcem, a to se dnes málokdy vidí," nedá dopustit na o několik let mladší spoluhráče.

Minulé léto byl jedním z „Rakušanů", kteří chtěli pomoct táborským Vodníkům rychle zpět do divize. Účinkování v zahraničí ukončili i Michal Sokolt, jeho někdejší spoluhráč v Benešově, a Vladimír Kášek. Na Svépomoci ale dlouho nepobyl. „Chtěl jsem jim pomoct, ale nevyšlo to. Nebyl zájem. Bylo nás tam typově stejných hráčů víc. Třeba Vláďa Kášek. Pan Drahokoupil se mě ptal, kde bych chtěl hrát, já mu řekl, že po lajně to asi nepůjde," vyprávěl, proč se u Vodníků ohřál jen na chviličku.
Zakotvil tedy v nedalekém Chýnově, který vedou jeho dva bývalí spoluhráči z Tábora. „Trénují tam kamarádi Roman Lukač a Radim Hešík, šel jsem tam za nimi." Po chvilce se zarazil a řekl: „Kam se dneska podívám, tak všude jsou moji bývalí spoluhráči."
I když se Chýnovským v jarní části nadmíru dařilo, dokonce vyhráli derby v Táboře, nakonec si v zimě sbalil kufry. „Vedení bylo nespokojené, že jsme měli málo bodů. Nechápu to. Myslím si, že se čtyřiadvaceti body, navíc jsme doma neprohráli, to nebylo vůbec špatné. Byla ale nespokojenost, že jsme až za Dražicemi a Táborem," poznamenal k půlroční zastávce v Chýnově.
S fotbalem začínal technicky vybavený záložník v žácích ve Větrovech. „To je část Tábora, kde jsme bydlel," připomněl. V dorosteneckém věku se přesunul do Tábora k Vodníků, kde se válela druhá dorostenecká liga. Kupodivu si chválil i dva roky v písecké Dukle pod trenérem Jiřím Antošem. Následoval návrat do Tábora a pak přišla nabídka z druholigového Benešova. Tam se pod křídly mecenáše Švarce sešla vybraná společnost.
„Byl tam výbornej mančaft. Rád na to vzpomínám," rozzářily se mu oči při vzpomínce na historický úspěch benešovského fotbalu. Tehdy parta kolem Mičince, Knoflíčka, K. Jarolíma, Bielika, Kozla a dalších, vedená Jaroslavem Hřebíkem, vykopala postup do ligy. Jenže ta ze známých důvodů vydržela v Benešově jen rok.

Petr Novotný se tak přesunul až na sever Čech. „Přes manažera Nehodu jsem se dostal do Mostu. Vykopali jsme druhou ligu, byly tam fantastický podmínky," pokyvoval spokojeně hlavou. Most tehdy postoupil z ČFL a dnes patří mezi elitní ligovou šestnáctku. Ze severu zamířil do divizní Čížové. Ambiciózní tým z Písecka se neopíral jen o kanonýra Gabča. „Se mnou tam váleli třeba Míra Mišjak, Jelínek," jmenoval některé spoluhráče z Čížové, odkud se vydal za kopečky.
Na konec aktivní dráhy Petr Novotný ještě vůbec nemyslí. „Fotbal mě stále baví," podotkl. Třicet sedm let by mu málokdo tipoval. „Do těch čtyřiceti bych chtěl hrát, pak se posunu dozadu, na stopera," smál se. Kde se však bude od příští sezony honit za mičudou, je zatím ve hvězdách. „Uvidím, co bude v létě. V Rakousku mám svého manažera, je možné, že se tam vrátím," uvedl, že není vyloučen jeho návrat k našim sousedům, kde by mu hodně chyběla parta, kterou si pochvaloval v Milevsku. „Určitě. Tam je to odkopat a odjet. Ani není na nic jiného čas, vždyť jedeš dvě stě kilometrů tam a zpátky. Je to hodně náročný. Přeju všem, aby to zažili a mohli posuzovat," řekl na závěr jeden z několika bývalých ligových hráčů, kteří byli k vidění v právě skončeném ročníku krajského přeboru.