Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Labant: Faul na Eduarda byl strašlivý

Po nešťastném zákroku birminghamského Martina Taylora na útočníka Arsenalu Eduarda se v médiích odborníci přou, zda šlo o úmysl, či nikoliv. Jisté je jen to, že zraněný fotbalista si minimálně do konce sezony nezahraje. Vynechá i nadcházející EURO, kde měl reprezentovat tým Chorvatska.

Ze samotného incidentu, kdy mu obránce Birminghamu doslova prošlápl nohu, si původem brazilský fotbalista pamatuje velmi málo. „Na celou situaci si skoro vůbec nevzpomínám. A není to zrovna věc, kterou bych si chtěl připomínat v televizi nebo novinách,“ prohlásil Eduardo.
Vlado Labant
„Jediné, co si pamatuju, je to, jak jsem spadl, podíval jsem se na nohu a ta byla úplně přetočená,“ dodal útočník.

K podobné situaci došlo už v roce 1999, kdy tehdy sparťanského obránce Vladimíra Labanta trefil nešťastným skluzem spoluhráč Petr Gabriel, který v současné době působí v bundesligové Arminii Bielefeld.

„Zákrok jsem viděl jen na fotkách, takže nevím, jestli tam byl, nebo nebyl úmysl. Proto ani nemůžu říct, jestli by Taylor měl dostat doživotní zákaz hraní. Na to prostě nemám vůbec právo reagovat,“ odmítl sdělit svůj pohled na věc Gabriel.

Podobně vyhýbavě reagoval i Labant, který se na dané téma nechtěl příliš bavit. „Už bych se k tomu nerad vracel. Takových zákroků je ve fotbale hodně. Byl to strašlivý zákrok a opravdu už bych se v tom moc nerýpal,“ řekl stručně bývalý obránce Sparty.

Tím, jestli by Taylor měl dále pokračovat ve fotbalové kariéře, si není Labant stejně jako Gabriel vůbec jistý. „Tady v těchto případech je hrozně složité spekulovat o tom, jestli to hráč chtěl udělat, nebo ne. Ze záběrů nebylo vůbec zřejmé, zda tam byl nějaký úmysl,“ myslí si.

Případ Eduarda je pro každého fotbalistu noční můrou, zranění tohoto typu může hráči definitivně zničit kariéru. U Labanta tomu tak naštěstí nebylo. Po delší odmlce se opět vrátil k vrcholovému fotbalu, i když sám vždy tvrdil, že už to nikdy nebude takové jako předtím.

„Tyhle zákroky se ale budou dít stále dál. Fotbal je stejně jako hokej kontaktní sport a k těmto věcem bude docházet pořád,“ odmítá obránce spekulace o tom, že po tomto „kousku“ Taylora se věci změní k lepšímu.