Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Trénoval Bayern, teď je v Příbrami

Fotbalisté Příbrami vstupovali do jarní části druhé ligy s jasným cílem: obsadit co nejrychleji postupové pozice a na konci ročníku se radovat z návratu do nejvyšší soutěže. Jaké je ale nyní rozčarování, když Příbram vyhrála v sedmi kolech pouze jediný zápas. Ač na půdě silné Opavy.
Příbramští fotbalisté mají nového asistenta trenéra - Massima Moralese.foto: MAFA

Příbramští fotbalisté mají nového asistenta trenéra - Massima Moralese.

"Nepodařil se nám vstup do sezony, takže hráčům hodně spadlo sebevědomí. To je naše hlavní slabina, nevěříme si," tvrdí příbramský trenér Ivan Pihávek, který po 17. kole nahradil na lavičce Františka Baráta. "Navíc propadli i individuální osobnosti týmu, z čehož také pramení ta slabá forma."

Teď ale klub od Litavky získal posilu se světovými fotbalovými zkušenostmi. Není to však nová síla do hřiště, nýbrž na lavičku. Příbramské vedení totiž do pozice asistenta trenéra obsadilo Itala Massima Moralese, který dříve působil v mládežnické akademii Bayernu Mnichov a později i v roli asistenta Giovanniho Trapattoniho u prvního mužstva.

Také trénoval reprezentaci Ghany nebo v první nizozemské lize. Během své kariéry se učil na stážích v nejlepších světových klubech jako jsou Barcelona a Real Madrid. Působil i v roli skauta AC Milán.

"Je to člověk, který prošel fotbalovým světem, takže je to velká zkušenost i pro mě," myslí si Pihávek. "Morales přišel hlavně jako povzbuzení pro kabinu, protože kluci teď uvidí i něco jiného,"dodává spokojeně. "Oba se shodujeme na problémech mužstva, takže spolupráce funguje dobře."

. Massimo Morales

(Narozen: 20.4. 1964, Caserta (Itálie)
Naposledy vedl v německé regionální lize Fortunu Düsseldorf, jako skaut nebo asistent kouče má zkušenosti z AC Milán, Bayernu Mnichov, reprezentace Ghany či nizozemských prvoligových týmů.

V nedávně době posílil lavičku Příbrami i Jiří Ryba, bývalý reprezentant v desetiboji, který přišel do Příbrami jako kondiční trenér. Oba noví trenéři by měli pomoci pozvednout náladu v kabině, která je nyní hodně chladná. "Po zápase v Jihlavě to bylo už hodně špatné. Kluci byli skleslí i kvůli tomu, co jsme si řekli," tvrdí Pihávek.

Nyní se však už kouká na další zápas proti Třinci, v němž by mohli dostat šanci i zimní posily Costa a Jirouš, kteří si zatím příliš nezahráli. "Fernando Costa byl přes zimu špatný, stejně jako všichni Brazilci, teď ale postupně roztávají a jejich výkonnost jde rychle nahoru," libuje si trenér. "Martin Jirouš pravidelně nastupuje za béčko, ale šanci dostane také."

 I přes šesté místo v druholigové tabulce Příbram na nic jiného, než na postup, nemyslí. "Jsme tu kvůli postupu," tvrdí Pihávek.

Pokud Středočeši chtějí hrát příští rok znovu nejvyšší soutěž, musí už opravdu začít vyhrávat. První šanci dostanou v neděli (17.00) proti Třinci.