Měsíčník Náš domov

Dobříš těsně prohrála na hřišti Jesenice

Jesenice – Dobříš
2:1 (0:0)

První půle přinesla nezáživný fotbal s množstvím nepřesností na obou stranách. Hned v 1. minutě sice střílel dobříšský Bártl, ale pak se hostující obrana dopouštěla řady chyb a jen díky brankáři Uhrovi nebylo již v poločase rozhodnuto o výsledku.Zvláště Kratochvíl a Hocek se ocitali často sami před gólmanem, ale ten měl svůj den. Jednou řešil situaci včasným vyběhnutím mimo pokutové území, nepřekonali ho ani sólové nájezdy jmenovaných hráčů.Hosté měli málo větších příležitostí. Centr J. Lišky Bártl minul a Pincovu střelu zblokoval obránce.Hned v úvodu druhé půle vybojoval Šrain mladší míč, ale brankáře nepřekonal. O chvíli později střílel nebezpečně těsně nad branku domácí Pytelka, ale to už začínali být aktivnější Dobříšští.Přesně po hodině hry našel M. Liška svého bratra, a ten střelou k tyči otevřel skóre. O šest minut později však bylo srovnáno, když Kratochvíl z hranice šestnáctky přehodil z voleje Uhra.O chvíli později střílel jesenický Kurilla těsně nad břevno, ale pak přišly velké šance hostů. Bártla zastavil praporek asistenta rozhodčího, Pinc po přihrávce M. Lišky minul branku, brankáře nepřekonali ani Šrain ml. a Modlík.V posledních deseti minutách se již tradičně projevil u Dobříše strach o cenné body. Umožnili domácím tlak. Střelu Táčnera srazil na poslední chvíli Šrain st., vzápětí unikl Pinc, ale i jeho stihl zastavit obránce. Hocka a Beneše vychytal Uher, Kratochvíl nastřelil břevno.V 87. minutě nechali hosté z dvaceti metrů vystřelit Hocka a na jeho přesnou tvrdou střelu Uher nedosáhl – 2:1.Ještě v nastaveném čase mohli vyrovnat Řechka a Pinc, ale oba branku netrefili.

Dobříš tak čeká v sobotu od 16.30 hodin na domácí půdě téměř existenční zápas proti Sedlci-Prčici.

Branky: Kratochvíl, Hocek – J. Liška. Rozhodčí: Soběslav. Diváci: 60.

Dobříš: Uher - Pilecký, Procházka, V. Šrain st. (85. Řechka), Machač - Pinc, V. Šrain ml., Puchmajer, J. Liška, M. Liška – Bártl (70. Modlík).