Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. BenešovHlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelierMediální partner

Měsíčník Náš domov

V Nespekách propukla averze na rozhodčího Kabyla

Nespeky - V okresním derby fotbalové I. B třídy, skupiny E, mezi Nespeky a Sedlcem-Prčice padlo sedm branek, domácí prohráli a z porážky viní rozhodčího Kabyla. Hostující trenér Rybka byl při odchodu politý pivem.

Nespeky – Sedlec–Prčice 3:4

Okresní začalo opatrným, nezáživným fotbalem. V 15. minutě nepřerušil hru rozhodčí po srážce, když zůstal domácí hráč ležet na zemi a hosté šli krásnou střelou Boušky do šibenice do vedení. Další pohroma pro Nespeky přišla ve 23. minutě, kdy Hercík vyrazil střelu Michala Davídka, ale na dorážku bratra Tomáše již nestačil. Vzápětí běžel střelec gólu sám na Hercíka, ale ten ho vychytal. O této chvíle získali domácí územní převahu, ale střely T. Rosenvalda, Kadlece a Myslivce skončily vedle sedleckoprčické branky.

Nápor Nespeky pokračoval i po změně stran, přesto velkou šanci měli první hosté v 55. minutě, ale Hercík kanonýra Michala Davídka vychytal. Za pět minut pálil na druhé straně Pavlík vedle. V 65. minutě Kadlec po úniku snížil do prázdné branky na 1:2, jenže vzápětí Michal Davídek získal pro hosty opět dvoubrankový náskok. Jenže v 68. minutě Myslivec krásnou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. V 73. minutě odmítl vyrovnání Ryšavý, když vyrazil nohama střelu Buriana. V 78. minutě reklamovali domácí faul na Kadlece od brankáře Ryšavého, ale rozhodčí byli jiného názoru. V 85. minutě hlavičkoval sedleckoprčický Senft nad. Za dvě minuty faul na Pavlíka v pokutovém území rozhodčí Kabyl neodpískal. V 89. minutě utekl Michal Davídek a upravil na 2:4. Vzápětí Kalenda snížil, ale vyrovnat se Nespekům nepovedlo. Domácí diváci měli zlost na rozhodčího Kabyla a jen díky pořadatelské službě skončilo utkání bez problémů.

„Chtěli jsme zvítězit, ale nebylo nám přáno. Dosud jsem se v Nespekách na trenérské pozici nevyjadřoval k výkonu rozhodčích, ale bohužel tentokrát musím. To co u nás předvedli, byl zářez. Hlavně rozhodčí Kabyl, který měl ambice pískat ligu, ovlivnil celé utkání a dostal nás do kolen. Na podzim nás zařízli v Sedlci jako koťata a tentokrát to bylo u nás třikrát horší. Minimálně čtyři penalty proti soupeři rozhodčí neodpískal, plus špatně řešil věci ve hře. Museli jsme uklidnit diváky, aby ho neinzultovali. Chtěl bych poděkovat hráčům, kteří hlavně ve druhém poločase předvedli vynikající výkon, ale hlavní rozhodčí společně s asistenty nám nedovolili bodovat. Co se tady přihodilo, to jsem v životě nezažil,“ zlobil se po derby kouč Nespek Petr Novotný.

„V prvním poločase jsme vedli dvoubrankovým náskokem. Hráli jsme naprosto bez problémů, v pohodě a domácí snad ani nevystřelil na bránu, ale každý kontakt okolo naší šestnáctky viděli jako penaltu. Druhý poločas byl vyhrocený, hlavně kvůli deseti domácím opilcům, kteří každé písknutí, které bývalý ligový fotbalista a teď rozhodčí Kabyl proti Nespekům odpískal hodnotili jako nespravedlivé. Třikrát varoval rozhodčí pořadatele, že zápas ukončí, ale oni si nedali pokoj. Když jsem odcházel ze hřiště, tak jsem byl politý pivem, to nechápu a stalo se mi to poprvé v životě,“ kroutil hlavou trenér Sedlce–Prčice Miroslav Rybka a ještě dodal k zápasu: „Rozhodčí nechtěl Nespekům ublížit, ale když na něj někdo volá Kabyl debil, tak ho to určitě ovlivní. Přesto si myslím si, že na nás mohl za jedno podražení odpískat penaltu. Všechny góly jsme ale dali regulérní a zápas vyhráli naprosto zaslouženě. Domácí dali tři góly, ale neměli žádnou další šanci, naopak my jsme šli ještě třikrát sami na bránu, a tím jsme si zápas zkomplikovali.“

Branky: 65. Kadlec, 68. Myslivec, 90. Kalenda – 66. a 89. M. Davídek, 15. Bouška, 23. T. Davídek. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:2.

Nespeky: Hercík - Kulhavý, Nachtman, M. Rosenvald (70. Párys), Pavlík – Myslivec, Burian, Cháb, Presl (46. Kalenda) – T. Rosenvald, Kadlec.

Sedlec–Prčice: Ryšavý - Hedvik, Kobliha, Zd. Pištěk, Polidar – Müller, Bouška, T. Pištěk, T. Davídek (79. Senft) – Mára (85. Lukáš), M. Davídek.