Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. BenešovHlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelierMediální partner

Měsíčník Náš domov

39. Memoriál Františka Hájka

V sobotu 31. srpna 2010 se na našem stadionu uskutečnil 39. ročník tradičního Memoriálu Františka Hájka, nezapomenutelného činovníka našeho klubu. Na poslední roky se zde sešla skutečně kvalitní mužstva - domácí Sedlec-Prčice - I.B třída, Tatran Sedlčany - I.A třída, Týnec nad Sázavou - I.A třída a Sokol Sezimovo Ústí - I.A třída.

1. semifinále: Sedlec-Prčice - Tatran Sedlčany 1:3 (0:1)

Branky: Michal Davídek - Valsa 2x, ?

Sestava: Ryšavý - Drahota, Pištěk Zd., Hedvík, Sedláček - Boubalík, Pištěk T., Davídek T., Bouška, Mára - Davídek M.

Střídali: Kobliha, Raček, Muller, Neméth

Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním měli navrch hosté ze Sedlčan, kteří kvalitně a hlavně po zemi kombinovali a měli územní převahu. V prvních dvou šancích je ovšem vychytal golman Ryšavý a tak se dlouho držel nerozhodný výsledek. My jsme měli šanci po kombinaci bratří Davídků, ale Michal z dobré pozice zakončil hodně mimo. V 23. minutě se sedlčanští trefili, když se nestihl vrátit Mára, jeho záložník odcentroval před branku, míč Ryšavý vyrazil pouze k útočníkovi, který balon dorazil do sítě. Druhý poločas jsme měli navrch zase my. nalepili jsme se na soupeřovy obránce a vytvářili si šance. Po prostrčení Máry se dostával k zakončení Davídek, ale svou šanci prováhal. Sérii rohů jsme taktéž nebyli schopni výrazněji zakončit. Přesto přišlo vyrovnání, když výbornou přihrávku Máry mezi beky zužitkoval Davídek. Ten měl i další šanci, ale v jasné pozici mířil pouze do golmana. A tak přišel na druhé straně trest. Hosté se druhý poločas dostali třikrát na naší polovinu a dvakrát to skončilo brankou. Pokaždé to byl neuhlídaný brejk po individuálních chybách.

2. semifinále: Týnec nad Sázavou - Sokol Sezimovo Ústí 2:4

V zápase, ve kterém padlo dost branek měli herní převahu sezimovští. Týnec se zpočátku hledal a kombinoval především v obraně. Hned v páté minutě se trefil z přímého kopu Šebek. Druhou branku přidali ústečtí z brejkové situace a zdálo se být rozhodnuto. Týnečtí se ale nevzdali a do poločasu stačili po pěkné akci snížit. Po přestávce se Týnečtí nadechovali k náporu, ale chybou ve středu pole posadili soupeře na koně. Stačili ještě sice opět snížit, ale Sezimovo Ústí si už dobrým fotbalem výhru vzít nenechalo.

Zápas o třetí místo: Týnec nad Sázavou - Sedlec-Prčice 4:3

Branky Sedlce: Mára, Pištěk T., Davídek M. (pen)

Sestava: Ryšavý - Drahota, Pištěk Zd., Hedvík, Sedláček - Raček, Pištěk T., Davídek T., Bouška, Mára - Davídek M.

Střídali: Boubalík, Kobliha, Muller, Neméth

Úroveň tohoto zápasu byla ovlivněna teplým počasím a únavou z předchozího zápasu. Obě mužstva se dostávala pomalu do tempa a bylo vidět mnoho nepřesností. Obrany již nebyli tak důrazné a tak trernérům ukazovali nemilé okénka. Víc jich bylo zpočátku vidět na týnecké straně, ale nedokázali jsme toho využít více než ke vstřelení jedné branky. Tu měl na svědomí Mára, když prostřelil golmana ze střední vzdálenosti. Dále pálil ostrými Davídek, ale golman bravůrně vyrazil. Na druhé straně si připsal dobrý zákrok Ryšavý, když vychytal samostatný nájezd. Týnečtí pomalu převzali otěže a přízemní kombinací nám balon příliš nepůjčili.
Po přestávce přišlo otočení výsledku Týncem, když jsme dvakrát hrubě chybovali a hosté si pohráli s naší obranou. Zanedlouho jsme však srovnali Tomášem Pištěkem další ranou ze střední vzdálenosti. Týnec se však nedal a po souhře útočníků byl Ryšavý překonán potřetí. Dále už jsme se vzmohli pouze na srovnání, když po faulu na sebe skóroval z penalty Michal Davídek. O výsledku rozhodlo známé rčení nedáš dostaneš. Do velké šance se dostal Tomáš Davídek, ale místo nahrávky před prázdnou bránu volil slabou střelu do golmana. Hned z protiútoku se nedohodli naši obránci a Ryšavý byl po kličce útočníka bezmocný. Dál už se hrál pěší fotbal bez síly dotáhnout jakoukoliv akci do konce a tak jsme si vypili kalich hořkosti až do dna.

Finále: Tatran Sedlčany - Sokol Sezimovo Ústí 4:1

Ve finále se hrál poměrně jednoznačný fotbal, když měli navrch Sedlčanští. Opticky měli více ze hry, více běhali a měli více sil. Toho dokázali využít ke vstřelení čtyř branek, když Sezimovo Ústí mnoho odporu nekladlo. Po zásluze se tak stali vítězem poháru.