Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sedlec-Prčice A - SK Jičín 3:2 (1:1)

Doufám, že se ještě neroznesla neblahá fáma o naší prohře na soustředení s divizním Jičínem. Pravda leží někde jinde a nebylo se čemu divit, že jsme po výborném výkonu přehráli soupeře o tři soutěže výš.

Sestava: Ryšavý (Kobliha (C)) - Prchlík, Davídek M., Bechyně, Pištěk L. - Muller, Bouška, Sedláček, Hanibal - Mára - Pištěk Z.

Střídali: Kotva D., Kobliha (C), Nádvorník, Mařík, Rybka

Branky: Ryšavý, Kobliha, Mařík

Začátek jsme si užili. Náš vysunutý obranný blok rozrážel kombinaci soupeře ještě před polovinou hřiště a umnou kombinací jsme ihned proháněli domácí obránce. První gól vstřelený agilním lehkonohým Mullerem nám ovšem nebyl uznán, protože se Ryšavý nedokázal včas dostat za půlku. Nicméně nás to nemuselo příliš dlouho mrzet, protože domácí obrana nedokázala dlouho odrážet naše kombinace na dva doteky. Pojednou si Muller vyměňuje míč s Márou a druhý jmenovaný si pokládá na zem jičínského beka a křížnou ranou pálí do břevna. V další akci si drze dovolil průnik rychlonožka Bechyně, který si narazil balon snad se všemi hráči svého týmu. Před vápnem však byl nevybíravě sražen atakem na puchýř na pravém palci. Nechtěli byste ždímat rychlonožkovy ponožky. K trestnému kopu se staví gólman Ryšavý, který se z těchto situací zpravidla nemýlí. Ostrou, točenou a navýsost falšovanou ranou zmátl soupeřova gólmana natolik, že mu dal nejenže branku, ale sám brankář hanbou začal sám od sebe klikovat. Taktikou povolit-utáhnout jsme zatáhli kombinaci do středu pole, kde exceloval Sedláček s Bouškou při rozehrávkách vedených údery patou. Do hry jsem domácí dostali v pasáži, kdy jsme kombinovali pouze hlavou. Po osmadvacáté hlavičce nás ojediněle jičínští obrali o balon a sklapujícímu Ryšavému poslali navšívenku přímo k pravé tyči. Nic naplat, třikrát jsme si přeskákali překážky a jelo se dál. Do poločasu jsme ještě stačili po každé druhé přihrávce osm dřepů a tak jsme se k ohrožení domácí branky již nedostali.

Druhý poločas začal noční můrou, ještě jsme se viděli na švédské bedně, když ojediněle chyboval novic na stoperu Davídek. Při hře na pravé noze nedokázal včas odpravit míč do bezpečí a Ryšavý v bráně se nedokázal dostatečně odrazit do kouta branky. Nic jsme ale nevzdali a začali tlačit na pilu. Nově objevený centrforward Pištěk Zdeněk zatápěl jičínské obraně stejně jako kdysi Rumcajs jičínskému starostovi Humpálovi. Jičínští nevěděli kam dřív skočit a nejraději by se viděli v nejtemnějším koutě lesa Řáholce, kde by jim bylo mnohem lépe. Gól byl zkrátka na spadnutí, ale ne a ne to tam padnout. Další oživení přinesl Nádvorník, který v nových kopačkách doslova řádil na levé straně. Situaci nám komplikoval fakt, že gólu mohlo být dosaženo pouze hlavou. Nicméně jsme velké vápno zásobili spoustou kvalitních centrů. Gólman jičínských již skoro lovil míč ze sítě po hlavičce Sedláčka, ale nakonec vytáhl parádní zákrok. Při hře snožmo jsme už branky mohli střílet jak se dá, ale Kotvovi vyrazil dalekonosnou ránu domácí golman a Hanibal pouze hodil míčem vedle branky. V té chvíli se po osmi sériích lehsedů zranil Ryšavý a do branky se postavil kapitán Kobliha. Když už se zdálo, že výborně rozehraný zápas pro nás neskončí dobrým výsledkem, vytáhl trenér Rybka z rukávu doslova dvě esa. Sám sebe a Vendelína Maříka. Hned po jejich příchodu jsme hráli takticky do nohy nyní už hrajícímu trenérovi a vyplatilo se. Po vynikající práci vycházející z dlouholetých zkušeností se Rybka dostává do vápna, obránce již ví, že už přistoupil k nejstaršímu hráči na place pozdě a píská se penalta. K ní se staví brankář a kapitán Kobliha a nekompromisním dloubákem pod břevno srovnává stav utkání. To ale přátelé nebylo vše. Poslední minuta, trestný kop z levé strany. Zahrává Sedláček, všichni i s Koblihou ve vápně. Míč se snáší na zadní tyč, Mařík ostře kontroluje rychlost, směr a faleš míče, natrénovaným pohybem se vznáší do vzduchu, již všichni víme co míní udělat, z domácích stoperů jsou solné sloupy, Mařík zahrává míč přes hlavu a nůžkami zahraný míč míří pod břevno.

Zdecimovaní jičínští nám po zápase odevzdali kopačky a poslušně se vydali hledat odpuštění do Řáholce. My jsme oslavili vítězství deseti sériemy překážek a jako třešničku jsme dali skupinové salto vzad. Divizní Jičín pokořen.