Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Rozhovor s Milanem Nouskem...z 15.1.2006

Kral strelcu Milan Nousek odchazi z Pisku na hostovani do Strakonic. Milan Nousek (21), fotbalista FC Pisek, jehoz pred casem testovalo i tehdy jeste prvoligove Dynamo Ceske Budejovice, se s patnacti goly stal nejlepsim strelcem podzimni casti krajskeho preboru. Uspesny kanonyr vsak meni dres. Na jare bude pomahat muzstvu SK Strakonice k zachrane v CFL.

Pred svym odchodem do noveho klubu, ve kterem vcera jiz absolvoval zahajovaci den zimni pripravy, poskytl Milan Nousek rozhovor Piseckym listum.

Kdy a kde jste zacal s fotbalem?

"S fotbalem jsem zacal ve svych peti letech v rodnem Sedlci-Prcice. Tam jsem prosel prakticky vsemi kategoriemi."

Kdy jste poprve nastoupil k utkani za dospele?

"To si pamatuji presne. Bylo to pred tremi roky v Pisku, v diviznim utkani proti Kaplici."

Mel jste v mladi nejaky fotbalovy vzor?

"Mel jsem, a stale mam svuj vzor. Je jim Raul, strelec Realu Madrid. V posledni dobe se mi zase hodne libi Drogba z anglicke Chelsea."

Ktere posty na hristi jste jiz vystridal?

"Se mnou to bylo docela zajimave. V pripravce jsem totiz hral na postu stopera, ale postupem casu se to zacalo menit. Treneri zjistili, ze jsem o neco rychlejsi nez ostatni hraci, a tak me presunuli do utoku. Ale jak dobre vite, v Pisku me zkouseli i v zaloze. Takze krome brankare jsem to zkousel vsude."

Pochazite z fotbalove rodiny, vzdyt i vasi dva bratri se venuji tomuto sportu. Kde hraji?

"Mladsi bratr Marcel hral na podzim krajsky prebor v Protivine, nejmladsi Dominik hraje v Pisku za zaky."

Ktery z tech vasich patnacti podzimnich golu mel nejvetsi cenu?

"Zrejme to byl gol, ktery jsem vstrelil v zaveru utkani ve Vodnanech a znamenal nase vitezstvi 0:1."

Mate nejaky recept na strileni golu?

"Nevim, jestli je to dane, ale zrejme mam cich na goly. Spoluhraci se mi v sezone smali, ze jsem nedal normalni gol, ze vsechny byly hodne upracovane. Nastesti to tam padalo."

S jakymi pocity odchazite z Pisku, ktery bude na jare usilovat o divizi, do muzstva bojujiciho o zachranu v Ceske fotbalove lize?

"Odchazim se smisenymi pocity, protoze Strakonice na tom nejsou v ligove tabulce zrovna nejlepe. Na druhou stranu je to pro me vyzva a velka motivace, zahrat si vyssi soutez. Casem se ukaze, zda na takovou soutez mam, ci ne. Myslim si, ze tam bude podobny tlak na hrace, jako tady v Pisku. Ligu chteji ve Strakonicich udrzet a vedeni klubu jiste udela maximum pro to, aby se to podarilo. Rozdil bude v bojovnosti a v nasazeni, na to se musim pripravit."

Myslite si, ze je normalni, aby klub, ktery usiluje o divizi, pustil strelce vaseho formatu do jineho tymu?

"Nevim, co bych na to rekl. To se musite zeptat nekoho povolanejsiho."

Mate nejake zpravy o tom, kdo by vas mel v utoku piseckeho tymu nahradit?

"Ne. Abych pravdu rekl, ani me nikdo z vedeni FC Pisek neinformoval o tom, ze odchazim do Strakonic. Vsechno jsem se dozvedel od strakonickych funkcionaru. A pokud vim, hracu z piseckeho muzstva odchazi hned nekolik, a najit za ne nahradu, nebude nijak lehka zalezitost."

Bude pro vas hodne tezky prechod do jineho kolektivu a vyssi souteze?

"Nektere kluky ve strakonickem muzstvu znam a s ostatnimi se seznamim. Verim, ze si na narocnejsi treninkovy proces brzy zvyknu, zvlaste, jak jsem se dozvedel, bude trener Mraz davat velky duraz na fyzickou pripravu. Doufam, ze dostanu sanci a ze ji, jak se rika, chytnu za pacesy a nebudu se muset strachovat o to, ze bych nehral. Snad se mi bude darit."

Vase byvala pritelkyne hraje hazenou za interligove druzstvo zen Casty Sokola Pisek. Fandili jste si navzajem?

"S Martinou jsme se rozesli loni v lete, ale i nadale se spolu hodne vidame. Verim, ze se nekdy opet k sobe vratime, protoze je to moje vysnena divka. Musim rici, ze jsme si navzajem hodne fandili. Ona chodila na nase zapasy, ja zase na hazenou. Urcite bylo dobre videt, ze nekdo sedi na tribune a drzi vam palce. Obcas jsme se hecovali, ze jsem dal vice golu nez ona, ale pak jsme se tomu oba zasmali."

Muzstvo Pisku melo na podzim velice kvalitni kadr, presto ne nevyhnulo hernim vypadkum. V cem to bylo?

"Muzstvo melo svoji kvalitou bojovat o celo tabulky, ale neni tam. Pravda je, ze k nekterym zapasum jsme nepristoupili tak, jak bychom meli, sance, ktere jsme si vypracovali, se nedaly, a to nam pak v konecnem uctovani chybelo. Nekdy nas opustilo povestne stesticko. Napriklad utkani v Prestovicich jsme meli velmi dobre rozehrane, ale prohrali jsme jej 3:0. To bylo hodne spatne. Minimalne na bod jsme tam urcite meli."

Velke rozdily byly ve vykonnosti muzstva v zapasech na domaci pude a na hristich soupere. Kde byly priciny tohoto stavu?

"Tezko rict, nejsem trener, abych mohl hodnotit. Je to trochu zvlastni, protoze kdyz prijedeme ven, tak kazdy tym se na nas chtel vytahnout. My jsme se snazili hrat, souper hodne branil, pak dal treba i nahodne goly a vysli jsme bodove naprazdno."

Pisek ma nove hriste s umelou travou. Jaky bude mit prinos pro mistni fotbal?

"Pro vsechny tymy z Pisku a jeho okoli to bude velky prinos, protoze na skvare vam v zime uz nikdo hrat nebude. Umela trava, to je proste neco mimoradneho, hlavne na zimni pripravu. Navic v Pisku je i umele osvetleni, takze to je dalsi velky prinos. Myslim si, ze tyto novinky budou muzstva vyuzivat maximalnim zpusobem."

Budete sledovat vysledky piseckeho tymu v jarni sezone?

"Urcite, vzdyt Pisek hraje sva domaci utkani v sobotu dopoledne a Strakonice v nedeli odpoledne. Terminy zapasu by se mi nemely kryt. Doufam, ze se budu moci chodit divat. Budu sedet na tribune mezi seniory a rikat si svoje k vykonum hracu, jako to delaji oni."

(smich)

Cesky narodni tym postoupil na fotbalove mistrovstvi sveta v Nemecku. Pojedete se podivat na nejaky zapas nasi reprezentace?

"To jsem planoval uz v dobe, jeste nez nas tym postoupil na sampionat. Jsem rad, ze nasi fotbaliste budou v Nemecku hrat. Prestoze jsou problemy se shanenim vstupenek, tak verim, ze je sezenu a nejake utkani ceskeho tymu zhlednu."

Pred nekolika dny jsme vstoupili do roku 2006. Jaky by mel byt?

"Mel by byt minimalne takovy, jako rok 2005, ne-li jeste lepsi. Pro vsechny sportovce je dulezite mit pevne zdravi a aby se jim vyhybala zraneni. Takze, to bych chtel z tohoto mista vsem poprat."

Milan Nousek bere moznost startu ve Strakonicich jako velkou vyzvu a motivaci do sve dalsi fotbalove cinnosti.