Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sedlec-Prčice A - Sokol Jankov 3:0 (0:0)

Po výsledkově nevydařeném utkání ve Zruči jsme potřebovali nutně vyhrát s posledním Jankovem, který na jaře udělal jen bod.

 
 
Sestava: Ryšavý - Tvrdý, Sedláček, Kabíček - Prchlík, Pištěk T., Trnobranský, Raček - Muller, Davídek, Seidel
 
Střídali: Všetečka, Kobliha, Kubát
 
Připraven: Bouška P.
 
Branky: Davídek, Prchlík, Seidel
 
První půle nebyla z naší strany úplně ideální. Ačkoliv byla vidět snaha a hrálo se zejména na polovině hostí, tak naše koncovka a předfinální fáze má k dokonalosti daleko. Ale i takový je úděl prvobétřídního družstva, kde na soupeře povětšinou stačí pozorně bránit v osmi lidech. 
 
Pojďme hned k první gólovce, která mohla průběh utkání značně změnit. Probíhala druhá minuta, když se na lajně již typickým způsobem uvolnil Raček a poslal milimetrový centr do vápna na Davídka. Ten nikým nehlídán zakončoval hlavou, ale bohužel pro nás jeho hlavička prolétla těsně mimo zadní tyče. Místo nakopnutí nás to trochu utlumilo a hrálo se tak ve středu pole. Poté si prohodili pozice Davídek s Trnobranským a od patnácté minuty jsme hosty začali přehrávat a pramenili z toho šance. Co naplat, pálili jsme ovšem slepými, tj. mimo a to dost. Nadějné příležitosti spálili Pištěk, Prchlík a Davídek a také si domácí příznivci zklamaně vydechli po točené střele Davídka zpoza vápna, jenž prosvištěla těsně mimo tyče jankovské svatyně. Dobrý signál z rohu zahráli Raček s Pištěkem, ale druhý jmenovaný poslal svou ostrou střelu také mimo. Hosté se ukázali před naší brankou snad jen jednou, kdy podnikli brejk na jehož konci zakončoval z dobré pozice forward vysoko nad bránu. A tak skončil poločas bez branek.
 
Po pauze jsme chtěli přidat na aktivitě, pokusit se o rychlejší práci s balonem i s prostorem a donutit tak hosty k chybám. Ty přišli, ale my se dlouho nemohli gólově prosadit. Velmi aktivní byl na pravé straně Raček, jenž svými výpady nabízel spoluhráčům dobré příležistosti k zakončení. Jenomže Pištěk ani střídající Všetečka své střely nedokázali umístit do brány anebo je vychytal gólman a tak jsme si na gól museli počkat až do 65. minuty. To opět na pravé straně zazářil v osobním souboji Raček a předložil zpětnou přihrávku do vápna na nabíhajícího Prchlíka. Tomu ale neostrou ránu vytěsnil gólman mimo tyče, jenomže u dorážky byl nejdříve skluzující Davídek a mohli jsme se tak radovat. To nás definitivně posadilo na koně a jankovských jakoby na hřišti ubylo. Hned za pár minut předložil na vápno míč Davídek Pištěkovi a ten svým projektilem trefil tyč. Následně už jsme se ale radovali podruhé, když jsme zvládli situaci po našem autovém vhazování, což se snad stalo po letech. Kobliha hodil na Davídka, ten posunul Pištěkovi, ten zase Prchlíkovi a ten zakončil krásnou ranou pět metrů za vápnem přesně za tyčku. No a poslední zářez jsme si připsali po výkopu Ryšavého jenž prodloužil Davídek na Seidela, který tak mohl postupovat sám na kasu. Poradil si náramně střelou na zadní tyč a naše vedení tak bylo velmi pohodlné. Abych neurazil hosty, tak Ti se také dostali několikrát k zakončení, ale gólové akce vypadají trochu jinak. V závěru již jankovským docházel jak morál, tak síly a tak na hřišti působilo jen jedno mužstvo.
 
Příští týden hrajeme opět doma s probuzenými Maršovicemi, které v poslední době dávají spoustu branek. My ale potřebujeme potvrdit body z tohoto víkendu a tak budeme hrát na vítězství. Hrajeme opět v neděli od 17:00, přijďte nás povzbudit.