Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Sedlec- Prčice - Votice 3:4 pen 2:4 (2:2)

Zlepšený výkon jen těsně nestačil na postup v poháru.

Sestava: Dřevojan - Tvrdý, Kabíček, Bouška Petr, Kobliha - Trnobranský, Sedláček, Pištěk, Prchlík - Müller Pavel, Davídek

 

Střídal: Bouška Josef

 

Góly: Prchlík (Trestňák alá David Beckham.), Davídek (Zkušeně mezi nohy golmana.), Müller (Kdo si počká ten se dočká z dorážky.)

 

V posledním prázninovém týdnu jsme se sešli k zápasu 1. kola AGRO poháru SKFS. Tedy soutěže, ve které jsme v loňském roce vypadli se stejným soupeřem právě v prvním kole. Ono "sešli" je třeba dát do uvozovek. Zdravotní trable, pracovní povinnosti a špatná morálka některých hráčů způsobily, že se nás v kabině, schopných zápasu, sešlo pouhých 12. Je třeba ocenit především pana Boušku ml., který se neváhal uvolnit z práce a Pavla Müllera, který taktéž dorazil na poslední chvíli. Sluší se říct, že právě druhý jmenovaný do děje zápasu nakonec promluvil ze všech domácích nejsilněji.

 

Od prvních minut se hrál velmi vyrovnaný fotbal a překvapivě jsme to byli spíše my, kdo udával tempo zápasu. Přitom o podcenění ze strany A třídního soupeře nemůže být řeč. Oproti zápasu v Rožmitále jsme hráli velmi pozorně dozadu a nešetřili krokem při příležitostech jít do útoku. Záložní a obraná řada se správně prolínaly na čemž mohli stavět svou práci i oba útočníci. Po několika závarech na obou stranách jsme se ujali vedení ve 23. minutě. To před vápnem zakličkoval Pištěk a když už se chystal ke střele, sáhl obránce hostí po ostrém skluzu bez balonu a nám se tak otevřela možnost zajímavé standardky. Tu trefil naprosto rutinérsky do levé šibenice Prchlík a mohli jsme se radovat. Zjevně zaskočený soupeř naprosto podcenil následnou rozehrávku, kterou vystihl výtečný Müller. Ten ze druhého doteku naservíroval Davídkovi cukrkandlovou kolmici do vápna, kde si už náš kapitán věděl rady. Psala se 24. minuta a stav byl 2:0 pro domáci. Dále jsme měli více ze hry, ale byli to votičtí, kdo pohnul čísly na výsledkové tabuli. Po faulu v hlavičkovém souboji na naší obrané polovině, soupeř rychle rozehrál do pravé strany a následný centr do vápna uklidil hlavou k tyči útočník hostí. Šanci navýšit skóre jsme měli hned minutu poté, kdy si Müller ukázkově ztlumil vysoký odkop od brány a znovu ze druhého doteku vyslal Davídka vstříc golmanovi. S jeho přízemní střelou si ovšem tentokrát brankář zkušeně poradil, což nás mrzelo dvojnásob o malou chvilku později. To mátožně hrající Trnobranský minul balon na půlící čáře a hosté tak šli do přečíslení. Centr, tentokrát z levé strany, hosté opět zakončili přesně a tak bylo vyrovnáno 2:2.

 

Druhá půle byla opět velmi vyrovnaná, jen šancí na obou stranách ubylo. Přesto si dovolím tvrdit, že více příležitestí ke vstřelení gólu jsme měli my. Votičtí se snažili hrát především po zemi, ale jejich ztráty v kombinaci pro nás znamenaly dobré příležitosti k breaku. Prosadit jsme se dokázali ale až v 65. minutě po standardní situaci, kdy pohotově na brankové čáře nemohl zakončit nikdo jiný, než Pavel Müller. Je naší velikou chybou, že jsme si nedokázali toto vedení již udržet. Za pouhé dvě minuty totiž votičtí vyrovnali. Opět po rychlé akci ze strany, opět po centru do vápna, opět po našem obraném zaváhání.

 

Stav 3:3 už vydržel až do závěrečného hvizdu a šlo se do penalt. V těch se nás potřebné štěstí nedrželo a po dvou neúspěšných exekucích tak ani nedošlo na páté kolo.

 

Co říci závěrem? Jak by napsal můj referátový kolega Michal Davídek: "Postup to sice není, ale na výkonu se dá stavět". Tak tedy uvvidíme, jestli naší výkonost správně načasujeme na víkend a v neděli si v tradičním čase poradíme s Petrovickými plejery. Přijďte nás povzbudit.