Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Stavba Barták

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Truhlářství Ryšavý

K Brewery Trade, a.s.

Okna.EU

Karel Raček

Hospoda u Škrpálu

Zemní Práce Hošna

R-D ateliér Michal Dohnal

Jaroslav Novák, topení, voda, plyn.

Lumial Kosova Hora

Cinogroup s.r.o.

Truhlářství Martin Hájek

Jiří Dolejší
elektro

WIFCOM

Kovolak s.r.o, Ledeč nad Sázavou

Halex-Schauenberg, ocelové stavby s.r.o. Příbram

Střechy Vaníček s.r.o. Tábor

Elektroprof a.s. Tábor

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

SK Hostomice pod Brdy - Sedlec- Prčice A 1:1 (0:1) p.k. 5:4

První venkovní bod dovezen z úpatí Brd.

Sestava: Dařena – Tvrdý, Bouška Petr, Kabíček, Kobliha – Prchlík, Sedláček, Müller Pavel, Pištěk Lukáš – Trnobranský, Davídek (K)

Střídali: Nemeth 17´, Kubát 63´, Šebek 90´

Gól: Nemeth 18´ (První dotek s balonem! Precizní dorážka po standardní situaci.)

 

V sobotu ráno se nad většinou středočeských měst, vesniček, luhů a hájů snášela hustá mlha. Snad jedinou výjimkou byly prosluněné podbrdské Hostomice, do kterých jsme v netradičním dopoledním čase vyrazili bojovat o další body. Ze základního kádru jsme nemohli počítat s cestujícím Tomášem Pištěkem, laborujícím Martinem Račkem a z jiných důvodů nepřítomnými Ratajem a Dřevojanem. Do brány se tak za A tým postavila hrající legenda sedlecko- prčické kopané Zbyněk Dařena. Na lavičce byli připraveni nováček Šebek, dorostenec Kubát a velmi ochotný Nemeth, kterého ten den čekal ještě zápas za B tým.

První minuty zápasu ukázaly, že oba týmy jdou jasně po třech bodech. Hrál se jednoduchý fotbal, vyznačující se rychlými balony na útočníky. Nebyla tak nouze o běžecké souboje a rozruch ve vápnech obou mužstev. Naší situaci zkomplikoval fakt, že si v prvních minutách zápasu poranil sval stoper Bouška, který tak nebyl schopen plného běhu. Chvíli se ještě zkoušel rozběhat na střední záloze, ale nebylo to nic platné. V 17. minutě tak šel místo něj na hřiště Jan Nemeth, který se hned zapojil do útočné standardní situace po faulu na Davídka u levé postranní čáry. Tento, poněkud vylepšený, rohový kop zahrál Müller velmi ostře na zadní tyč, kde ze skrumáže nejšťastněji vyplul balon přímo na nohu vystřídavšímu Nemethovi. Ten na dvakrát překonal po zemi gólmana a šli jsme do vedení 0:1. Dále jsme byli lepším týmem, ale skóre se nepovedlo navýšit Lukášovi Pištěkovi po další standardce, Trnobranskému z dorážky, ani Prchlíkovi po samostatném úniku. Blýsknout se tak mohlo nečekaně i na druhé straně, když domácí těsně před poločasem podnikli rychlý protiútok, který zakončoval kapitán z nějakých 20- ti metrů přes již překonaného Dařenu. Naštěstí celou akci ukázkové dohrával staronový stoper Sedláček a míč z brankové čáry vykopl. Do skromných hostomických kabin se tak šlo za jednobrankového vedení našeho mančaftu, což ale byla, upřímně řečeno, škoda.

Druhou půli jsme začali neskutečným tlakem. Domácí se zřejmě ještě ani pořádně nerozkoukali a už museli řešit několik náběhů, 2 rohové kopy a 3 střely na bránu, které ovšem domácí brankář pokryl. A nejen to. Po nedůrazném zakončení domácí velmi pohotově rozehráli brejk do naší otevřenější obrany. Od levého beka putoval křižný nákop na pravou stranu, kde útočník přešel přes jednoho z našich obránců a našel na malém vápně zcela volného kapitána Hostomic. Ten v probíhající 50. minutě nártem na bližší tyč srovnal na 1:1. Dál byl k vidění spíše neurovnaný fotbal s několika dobrými příležitostmi na obou stranách. Proměnění alespoň jedné z nich by zřejmě rozhodlo o 3 bodech pro ten či onen tým. Dobré zákroky obou brankářů a nekvalita zakončení útočných hráčů tomu ale chtěly jinak.

Po druhé v letošní sezoně jsme si tak vyzkoušeli penaltové rozuzlení zápasu. Stejně jako v poháru proti Voticím jsme byli neúspěšní, když došlo dokonce až na 8. sérii kopů. Bod navíc tak připsali do svých aktiv domácí. Obrovské uznání je třeba vyseknout především Zbyňkovi Dařenovi, který ač raněn a na pokraji vyčerpání, odchytal svůj penaltový part bravurně.

Příští víkend přivítáme na domácím pažitu Rudnou, tedy tým, který je na tom bodově stejně jako my. Dle vyjádření očitých svědků se tento celek nenachází v příliš dobré formě, na což se ale nesmíme příliš spoléhat. Je jedině na nás, jak přistoupíme v týdnu k tréninku a jestli v neděli v 16:00 podáme dostatečně poctivý a pracovitý výkon.