TJ Sokol Sedlec-Prčice - FK Hýskov 2:3 (0:2)

Zapasy jdou v rychlém sledu, proto se zpožděním referát s Hýskovem.

Sestava: Dřevojan – Tvrdý, Sedláček, Kabíček, Mařík – Raček, Pištěk, Müller Pavel, Prchlík – Trnobranský, Davídek (K)

Střídal: 29´ Kaňka

Branky: 50´ Pištěk (Po zemi k tyči), 67´ Davídek (Doklepnutí kombinační akce)

Netypicky ve středu jsme se sešli k dohrávce mistrovského utkání s FK Hýskov. Tento zápas byl pro nezpůsobilý terén již dvakrát přeložen. Po herně naprosto nepovedeném představení s Rožmitálem jsme chtěli nastoupit bojovně a ukázat, kdo hraje doma. To se nám, myslím, i celkem dařilo. Náš pohyb nebyl špatný a v momentech, kdy nás zradila technika jsme dokázali jeden za druhého zabojovat. Bohužel, brankové vyjádření tomuto obrazu hry neodpovídalo. V 16. minutě jsme propadli v obranné činnosti na levé straně hřiště a následnou díru ve středu obrany potrestal hostující Novák – 0:1. Tento hráč se gólem takzvaně namlsal a dále představoval největší (jediné) nebezpečí pro naší svatyni. To ostatně dokumentoval i v 31. minutě, kdy vybojoval balón ve středu hřiště a následnou akci dokázal i sám hlavou gólově zúročit – 0:2. Naše šance Davídkem a Müllerem naopak zůstali bez gólového vyjádření.

Poločasový fén od trenéra Čížka, zdá se, zapůsobil a druhý poločas jsme otevřeli napadáním soupeřovy rozehrávky a tlakem na bránu. Do příležitostí jsme se dostávali především díky zajímavým přihrávkám Račka a Kaňky ze stran hřiště. V 50. minutě přešel přes dva beky kapitán Davídek a přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování Pištěka. Ten střelou po zemi z rohu velkého vápna snížil na 1:2. Následující minuty se nesly v duchu zahozených šancí Prchlíka a Davídka, kdy každý z nich mohl při lepším zakončení zaznamenat dvě branky. V 67. minutě se přeci jen zadařilo. Aktivně hrající Kaňka převzal nápaditou přihrávku od Pištěka, aby předložil před prázdnou branku Davídkovi – 2:2. Bohužel jsme z následného tlaku nic nevytěžili. Naopak se nám podařilo v 73. minutě vytvořit několikanásobnou obranou hrubku počínající nepokrytým autovým vhazováním na naší pravé straně. Spolehlivý Novák se štěstím doklepl do brány nízký centr a zkompletoval tak hattrick – 2:3. Aby toho nebylo málo, dohrávali jsme utkání v deseti, když byl v 87. minutě velmi sporně vyloučen Sedláček. Remíza se i tak mohla zrodit po tutovce Kaňky v 90. minutě, ale gólman Hýskova výborně zakročil a uhájil tak 3 body pro hosty.

Je neuvěřitelná škoda, že jsme z tohoto zápasu ve finále nic nevytěžili, protože šancí na to bylo požehnaně. Úvod jara nám tak opět lehce protéká mezi prsty.