Elektroprof a.s. Tábor

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sedlec-Prčice - TJ Jiskra Struhařov 4:2 (1:1)

V dalším utkání I.B třídy jsme doma přivítali celek Struhařova, toho času předposledního týmu tabulky. V utkání jsme brali jenom výhru a po zlepšeném výkonu ve druhém poločase jsme jí také uhráli.

Sestava: Gajdasz - Tvrdý, Kabíček J., Sedláček, Kaňka - Raček, Kabíček V., Prchlík, Všetečka - Davídek, Trnobranský

Střídali: Bechyně, Rataj, Kubát

Připraven: Muller, Kobliha, Ryšavý

Branky: Prchlík 3x, Davídek

Úvod utkání se nám příliš nepovedl, když jsme sice měli míč na kopačkách, ale jen na vlastní půlce a k ničemu kloudnému dopředu jsme se nedostali. To hosté se příležitostně dostávali k rychlým protiútokům a hned z toho druhého udeřili, když špatně rozehrál Kaňka, míč si hosté předali ve vápně a tečovanou střelou rozvlnili naší síť. A vedení mohli potvrdit ještě dvakrát, jenomže další protiútok poslal útočník vedle a hlavička z malého vápna letěla nad. Hosté hráli na své půlce, nenapadali a tak pro nás bylo těžké hrát do plných. Šance jsme si ale vytvořili, když si narazil Raček s Davídkem, ten mu vrátil zpětnou přihrávku, ale střela šla hodně mimo. Poté jsme z rohového kopu uvolnili Prchlíka, jehož střelu vykopl obránce z brankové čáry. Prchlíkův trestný kop letěl jen těsně nad, z něho se tedy taky neurodilo. Ale potom se Prchlík přeci jenom prosadil těsně před poločasem, když zpracoval střelu Račka a zakončil přesně k tyči.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji a o poznání sebevědoměji při práci s míčem, což nám v první půli scházelo. A hned v první minutě se mohlo slavit, když Prchlík prostrčil na nabíhajícího Davídka, který ale ztroskotal na dobrém zákroku struhařovského gólmana. Akce se ale dohrávala, Davídek předložil zpětnou přihrávku Prchlíkovi, jenž ale před prázdnou brankou zklamal a poslal míč vedle branky. Nicméně si naši útočníci poradili v 55. minutě, když centr Bechyněho vyhrál Davídek pro Prchlíka, který parádní křížnou střelou z voleje poslal brankáře na párek. Hosty jsme pak zatlačili, byly vidět další povedené kombinace a dobré přechody do útoku. O osudu utkání jsme nakonec rozhodli okolo 70. minuty, když jsme po rohovém kopu soupeře šli do brejku, Prchlík potáhl míč až před vápno, kde na poslední chvíli prostrčil na Davídka, jenž si počínal mazácky, položil gólmana na zem a rozvlnil síť v opuštěné brance. A chvíli na to přeskočil v hlavičkovém souboji Davídek svého obránce, k míči se dostal Prchlík, který byl sražen a pískal se pokutový kop. K míči se postavil opět Prchlík a svou třetí brankou potvrdil naše vítězství. Poté ještě před koncem hosté korigovali, když křižující Sedláček podklouzl a nabídl tak šanci struhařovskému forwardovi. Toho sice parádně vychytal Gajdasz, ale míč se dostal k volnému hráči soupeře, který ho poslal do opuštěné branky.

V utkání, které sice nepřineslo bůhvíjakou kvalitu, jsme šli za vítězstvím více než soupeř a potvrdili kvalitu v ofenzivě. Příští utkání hrajeme v Kunicíh, kde se hraje v sobotu dopoledne od 10:15.

V poločase našeho utkání jsme také popřáli vše nejlepší, a výhru z nedělního utkání posíláme, dlouholetému aktivnímu členovi TJ Sokol Sedlec-Prčice, Jaroslavu Krejčímu st. k jeho 70. narozeninám. Popřál bych mu i zde vše nej do dalších let a věřím, že mu budeme na fotbalových hřištích i nadále dělat jen radost.