Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Stavba Barták

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Truhlářství Ryšavý

K Brewery Trade, a.s.

Okna.EU

Karel Raček

Hospoda u Škrpálu

Zemní Práce Hošna

R-D ateliér Michal Dohnal

Jaroslav Novák, topení, voda, plyn.

Lumial Kosova Hora

Cinogroup s.r.o.

Truhlářství Martin Hájek

Jiří Dolejší
elektro

WIFCOM

Kovolak s.r.o, Ledeč nad Sázavou

Halex-Schauenberg, ocelové stavby s.r.o. Příbram

Střechy Vaníček s.r.o. Tábor

Elektroprof a.s. Tábor

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Gratulace panu Krejčímu k jeho 70. narozeninám

V říjnu oslavil náš dlouholetý člen a činovník Jaroslav Krejčí st. 70. narozeniny. Posíláme gratulaci.

 

Dámy a pánové 

Je mi velikou ctí, že mohu pogratulovat člověku, který celý svůj dosavadní život spojil s naší TJ, naším městečkem, dolíkem, s oblastí daleko přesahující hranice Českého Meránu. Tento snílek a vizionář se přiženil do Sedlce v roce 1972 a ihned se zapojil do sportovního dění. Už v první sezóně v áčku ukázal, že fotbal hrát umí a se 36 brankami se stal nejlepším střelcem.

Jako všestranný sportovec získal začátkem 80.let opakovaně, tehdy populární, odznak zdatnosti. A to rovnou zlatý. Vrcholem pak bylo získání titulu Železný muž.

S kapitánskou páskou dovedl v sezoně 85 - 86 náš tým mezi elitu Středočeského kraje do Krajského přeboru.

Nebyl však jen výkonným sportovcem, ale stal se doslova hybatelem dění v naší TJ. Snil o tom, jak by se ze hřiště dal udělat pěkný fotbalový stadion. Začal stavbou skladů a garáže na autobus. Spolu s tehdy šedesátiletým panem Čikou a za vydatné pomoci brigádníků z řad členů TJ stavbu v roce 1980 dokončili.

Velkou bolestí bylo zázemí pro fotbalisty. Snaha o moderní kabiny se sprchami, klubovnou a turistickou ubytovnou narážela zejména na nedostatek peněz. Byli jsme spolu na Úřadu vlády požádat o dotaci
a podařilo se. ŠOT byl dokončen v roce 1988 a náš oslavenec se stal správcem objektu – 1. zaměstnancem TJ.


Ke správnému stadionu patří tribuna. Tu, opět za asistence pana Čiky a účinné brigádnické pomoci, dokončil v roce 1990.

V komunálních volbách na podzim 1990 kandidoval a byl zvolen starostou města. Krom jiného mu ležel na srdci osud hotelu Montana na Monínci. Viděl tam velký potenciál, ale nedařilo se rozjet pravidelný provoz. Přesvědčil svoji rodinu a po skončení mandátu na radnici si hotel pronajali. Jako naprostí amatéři v oboru pohostinství a hotelnictví provoz úspěšně rozjeli. A nejen to, byli přizváni do skupiny, která se rozhodla k rekonstrukci hospody U Bartáků v Prčici a společně z ní udělali restauraci U škrpálu.

A jsou tu další plány. Na jejich realizaci však už rodinná firma nestačí. Hledá se ekonomicky silný společník. Do hry vstupuje akciová společnost Trigema a sen o lyžařském areálu uprostřed Čech se stává skutečností. Po několikaletém provozu předá řízení areálu svému synovi a přemýšlí o tom, jak zapojit drobné živnostníky v okolí do turistického ruchu. Je autorem nápadu a společně s několika dalšími nadšenci zakládá turistickou oblast Toulava.

Věřím, že ani to není ještě jeho poslední slovo. 

I při těch všech aktivitách samozřejmě na fotbal nezanevřel a celá léta předával své bohaté zkušenosti svým nástupcům, zejména mládeži.

 

Dámy a pánové, v těchto dnech slaví v plné duševní i fyzické kondici své 70. narozeniny pan Jaroslav Krejčí.

BLAHOPŘEJEME !

 

Josef Sládek.