Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Stavba Barták

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Truhlářství Ryšavý

K Brewery Trade, a.s.

Okna.EU

Karel Raček

Hospoda u Škrpálu

Zemní Práce Hošna

R-D ateliér Michal Dohnal

Jaroslav Novák, topení, voda, plyn.

Lumial Kosova Hora

Cinogroup s.r.o.

Truhlářství Martin Hájek

Jiří Dolejší
elektro

WIFCOM

Kovolak s.r.o, Ledeč nad Sázavou

Halex-Schauenberg, ocelové stavby s.r.o. Příbram

Střechy Vaníček s.r.o. Tábor

Elektroprof a.s. Tábor

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

FK Říčany – TJ Sokol Sedlec- Prčice 0:4 (0:1)

Postup na třetí místo díky venkovní výhře

Sestava: Ryšavý – Tvrdý, Sedláček, Kabíček J., Kaňka – Raček, Kabíček V., Pištěk, Všetečka – Prchlík (K), Davídek

Střídali: 69. Trnobranský, 71. Rataj, 85. Müller, 90. Kubát

Branky: 20. Davídek (Levačkou k tyči po akci Račka.), 53. Davídek (Pod brankářem po přihrávce Jaroslava Kabíčka), 56. Davídek (Hattrick dokonán levačkou po hrubce domácí obrany.), 85. Raček (Přes brankáře po samostatném úniku.)

 

Zápas v Říčanech nabídl hned několik příběhů, jejichž novinové titulky se přímo nabízí: „Nucený návrat a čisté konto Jana Ryšavého“, „Hattrick Davídka přinesl 3 body“ „Raček prolomil střelecký půst“ či „Stopeři Sedlce – Prčice snesli nejpřísnější měřítko“. Ano toto všechno bylo v sobotu odpoledne k vidění na říčanském plácku, ale pojďme popořadě.

Domácí s námi hráli, až do prvního gólu, víceméně rovnocennou partii. Snažili se o postupnou výstavbu útoku po zemi, což je i nám vlastní. Diváci se tedy nenudili a mohli vidět i několik pohledných kombinací. V náš prospěch tak hrál větší důraz v osobních soubojích, sesbírané odražené balony a proměněné šance. Jak už to tak bývá, právě tyto atributy rozhodly o tom, že jsme si domů odvezli všechny body.

V první půli jsme se dostali k několika zakončením, ale buď jsme přímo nastřelili nejistě si počínajícího gólmana domácích, nebo jsme mířili vedle. Naopak na naší bránu se díky skvělému odebírání balónů a předvídání hry našich stoperů nic moc nedostalo. A pokud už prošel nějaký centr či slabší střela, poradil si s nimi na výbornou Ryšavý, který nás v tom opět nenechal a obětavě zaskočil v bráně za nepřítomného Gajdasze. Skóre se měnilo ve 20. minutě, kdy míč potáhl vpravo Raček a po několika odrazech dostal balon na volného Davídka. Ten se dobře zorientoval a namířil si to přímo na bránu, kde mazácky rozvlnil síť – 0:1. Domácí do druhé půle drobně pozměnili rozestavení, ale nebylo jim to příliš platné. Jejich snaha o kombinační hru se totiž až příliš často minula účinkem při fatálních chybách v rozehrávce, čímž nám nabídli dobré pozice pro zakončení. To se povedlo dvakrát využít velmi dobře hrajícímu Davídkovi, který byl v těchto situacích naprosto nekompromisní a v 56. minutě tak mohl slavit hattrick. Sám tak prakticky rozhodl o osudu zápasu. V 85. minutě na konečných 4:0 stanovil účet zápasu Raček, který zkušeně naznačil brankáři střelu k tyči, načež jej cizlérsky přehodil.

Závěrem si ještě dovolím zastavit se u skvělé práce naší obrany v čele s oběma stopery. V našich referátech se jejich výkony příliš často nezabýváme. Je ale důležité si uvědomit, že máme, co do počtu inkasovaných gólů, druhé nejnižší číslo v celé soutěži. Uvědomíme-li si skutečnost, že se v bráně vystřídalo letos již pět brankářů, je 18 inkasovaných gólu opravdu solidním počinem. V zápase v Říčanech nemohl být rozdíl v práci stoperů viditelnější a byl, spolu se vstřelenými góly, hlavním předpokladem pro plný bodový zisk. To potvrzuje i vyjádření kapitána Mariana Prchlíka: „Letos bojuji o krále střelců celé soutěže, ale bez práce Jardy Kabíčka a Milana Sedláčka by těch gólů byla sotva polovina.“ Honza Ryšavý k tomu dodává: „Je pro mě těžké postavit se do brány po tak dlouhé době, ale s našimi stopery jsem hned klidnější.“

Poslední zápas podzimu nás čeká tuto sobotu netradičně již v 10:15. V domácím prostředí přivítáme tradičního rivala ze Sedlčan, který je v tabulce za námi v tuto chvíli jen vinou horšího skóre. Budeme vděční, když nás přijdete při posledním zápase podpořit.