Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sokol Sedlec-Prčice A - TJ Sokol Teplýšovice 3:1 (3:1)

V úvodním utkání jarní části fotbalové I.B třídy středočeského kraje jsme začali zostra, proti vedoucímu celku tabulky, Teplýšovicícm. A o tom, že to byl start úspěšný, rozhodl především výkon v prvním poločase.

 
 
Sestava: Gajdasz - Tvrdý, Sedláček, Kabíček J., Kaňka - Raček, Pištěk T., Kabíček V., Všetečka - Prchlík - Davídek
 
Střídali: Kubát, Trnobranský
 
Připraveni: Kobliha, Ryšavý
 
Branky: Prchlík 2x (1x pen), Pištěk
 
 
Úvod utkání se odehrával především ve středu pole. Hosté přijeli kombinačně vybaveni, nebáli se rozehrávat se zadní řadou a celkově si uměli poradit s obtížnými situacemi. Opticky měl sice soupeř navrch, ale vyloženou šanci si nevypracoval. To na druhé straně se blýskalo více, když jsme po zisku balónu zvádali dobře rychlý přechod do útoku a měli na akce více místa. Nejprve se po individuální akci ze strany dostal do vápna Všetečka a utaženou ranou provětral spojnici teplýšovické branky. Poté vykombinoval druhou stranu Raček s Davídkem, Davídek poslal nadýchaný balón do vápna, ze kterého ovšem Prchlík trefil také pouze břevno. Pak už ale udeřilo. Ve středu pole se odrazil míč před Tomáše Pištěka, ten měl dostatek času potáhnout míč před vápno a utaženou, umístěnou a i skákavou střelou rozvlnil síť za teplýšovickým gólmanem. Hosté poté trochu přidali, posílali dlouhé balóny do vápna na své hrotové útočníky a vypracovali si dvě šance. V jedné netrefili branku a z druhé byla tyčka. Pak už ale udeřili z rohového kopu, které všechny zahrávali do branky na přední tyč. Po vyrovnání jsme zase přidali my a mohli jsme vstřelit další branky. Centr Kaňky poslal Davídek jen těsně nad branku. Nadýchaný centr Račka opět Davídek poslal těsně mimo tyče. Pak už ale došlo na naší branku. Všetečka se uvolňoval těsně před vápnem po rychlé akce ze středu pole vedené Kabíčkem, byl sražen a kopal se volný přímý kop prakticky z vápna. Exekutor Prchlík sice svoji ránu poslal do zdi, ale našel si odražený míč a nádherným volejem vrátil míč do šibenice teplýšovické branky a mohli jsme slavit. A těsně před pauzou jsme mohli být ještě veselejší, když trestný kop ze střední vzdálenosti Tomáš Pištěk nekopal přímo na bránu, ale našel ve vápně přízemní přihrávkou Všetečku, který si míč perfektně zpracoval, dostal se přes obránce, který ho srazil na zem a kopala se penalta. Tu si vzal na starost kapitán Prchlík a bezpečně proměnil.
 
Druhý poločas už tolik fotbalové krásy ani akcí nepobral, ale vzhledem k výsledku se nebylo co divit. My se soustředili na obranný blok, nedostat kontaktní branku a případně podnikat rychlé protiútoky. Hosté zjednodušili hru, nakopávali míče rychle dopředu a snažili se s výsledkem něco udělat. Naše obrana v čele s gólmanem Gajdaszem ovšem pracovala výborně, nenechala útočníkům ani centimetr prostoru a každou hrozbu spolehlivě obracela. Hosté se za druhý poločas dostali ke dvěma slibným příležitostem, když rozehrávaný rohový kop dostali zpětnou přihrávkou na svého záložníka, který ovšem v dobré pozici minul. Pak přišel skvělý zákrok Gajdasze, který bravůrně zasáhl proti hlavičce hostujícího forwarda, kterou už jsme všichni viděli v brance. Hosté se sice tlačili před branku, ale postupem času jim ubývaly síly i morálka, a tak kvalitní akce téměř vymizely. Bylo k vidění několik ostřejších zákroků, ale v soubojích o čelo tabulky to už asi jinak nebude. Závěrečné minuty už jsme si v klidu pohlídali, když byl vidět především Raček s Davídkem, kteří drželi balon u rohového praporku posledních pět minut.
 
Dobrý start do jarní části soutěže, dobrý výkon v prvním poločase, ale také neproměněné tutové příležitosti, tak by se dal shrnout náš výkon v prvním utkání souteže.
 
Příští utkání hrajeme v Kondraci, v sobotu od 15:00.