Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Jarní část Fotbalisty roku 2019

Na jaře tohoto roku byl projednán návrh na aktualizaci pravidel Fotbalisty roku 2019 tak, aby byly více zohledněny jarní výkony hráčů.

Pravidla Fotbalisty roku 2019

 

Anketa Fotbalista roku je nedílnou součástí fotbalového života TJ S-P. Poprvé byla vyhlášena již v roce 1986 a má tak více než třicetiletou historii. Anketa je tradičně vyhodnocována na Výroční Valné hromadě za předchozí kalendářní rok. Vítěz je uveden na štítku putovní trofeje a dostává věcné ceny. Druhý a třetí umístěný dostávají věcné ceny a výsledky všech umístněných jsou archivovány v Archivu TJ S-P.

 

V roce 2019 dochází k mírné změně ve způsobu hlasování, kdy tradiční Podzimní část doplňuje nově část Jarní. Ke změně dochází především pro zvýšení objektivity v hodnocení výkonů hráčů v dospělé kategorii, kdy byly trvale přehlíženy výkony v jarní části sezóny.

 

Hráč, který se může v anketě umístit, musí splňovat následující kritéria:

 • je starší 15 let
 • prokazatelně (tj. uveden v zápisech o utkáních) se účastnil fotbalových utkání A mužstva, B mužstva nebo Dorostu v kalendářním roce 2019

 

Jarní část

Expertní komise složená z fotbalových expertů mající prokazatelně více jak 20-ti letý vztah k fotbalu v Sedlci-Prčici vybere 3 hráče v pořadí od 1. do 3., přičemž každé místo je bodově ohodnoceno:

 

 • 1. místo = 10 bodů
 • 2. místo = 7 bodů
 • 3. místo = 5 bodů

 

Expertní komise má minimálně 3 členy. Jedním z členů je předseda komise, který má za úkol komisi sestavit, dohodnout způsob volby nominovaných, zajistit odbornou diskuzi a provedení nominace. Předseda komise je volen Výkonným výborem před začátkem jarní části sezóny.

 

Vyhodnocení jarní části ankety proběhne na posledním domácím utkání A mužstva nebo na rozlučce se sezónou A mužstva podle toho, která událost nastane později.

 

Podzimní část

Tradiční hlasování všech fanoušků, hráčů, funkcionářů a přátel fotbalu v Sedlci-Prčici probíhá pomocí anketních lístků.

 

Na anketním lístku je třeba vyplnit tři hráče dospělých v pořadí od 1. do 3., přičemž každé místo je bodově ohodnoceno:

 

 • 1. místo = 5 bodů
 • 2. místo = 3 bodů
 • 3. místo = 1 bod

 

Anketní lístek s povinným, hůlkově vypsaným účastníkem ankety nutné doručit v listinné podobě do hlasovací urny na Stadioně TJ S-P, případně elektronicky na email predseda@tj-sedlec-prcice.cz .

 

Anketní lístek je slosovatelný a tři vylosovaní výherci dostanou věcnou cenu po vyhlášení výsledků ankety.

 

 

 

Výsledky jarní části 

 

Zpráva expertní komise

ustanovené s cílem posoudit hráčskou výkonnost družstev dospělých v období jaro 2019.

 

Rozhodnutí o vytvoření expertní komise učinil výkonný výbor TJ v polovině jarní části soutěže. Patrně na základě výzvy předsedy TJ po jednom z jeho vydařených fotbalových výkonů J.

 

K sestavení expertní komise byl vyzván Josef Nádvorník, letitý fotbalový činovník, v minulosti herně nevýrazný.

 

Ke členství v komisi byli vyzváni pánové Šára, Krejčí, Peroutka, Bosák, Vodńanský, Pištěk Miroslav.

 

Pan Pištěk se z práce v komisi omluvil, že by nebyl objektivní. Pan Vodńanský se práce komise nezúčastnil. Neumí otevřít a odeslat SMS J

 

O erudici komise si udělejte názor sami. Hodnotili dva slávisti, jeden sparťan a dva fanoušci dobrého fotbalu

Komise hodnotila výkonnost pouze ve třech posledních domácích utkání. S potěšením konstatovala, že výkonnost celého týmu šla v jarní části soutěže nahoru, což na druhé straně práci komisi neusnadnilo.

 

Mezi hodnocenými hráči v jednotlivých utkáních byli jmenováni Milan Sedláček, Jaroslav Kabíček, Marek Kańka, Marian Prchlík, Martin Raček, Zdeněk Všetečka, Michal Davídek a Martin Hájek.

 

Závěrečný verdikt padl po posledním domácím utkání.

 

Jako fotbalista jara je hodnocen Martin Hájek. Mezi přednostmi je hodnocena dobrá individuální technika, krytí míče, důraz při získávání míče, přehled ve hře, dobrá koncovka

 

Na druhém místě je hodnocen Milan Sedláček za výkonnostní stabilitu a téměř bezchybná řešení defenzivních činností.

 

Na třetím místě komise jmenuje dva hráče. Za velmi sympatické výkony z pravé zálohy až křídla a dělovku v utkání proti Jevanům Martina Račka a Michala Davídka za velmi kvalitní podporu ofenzivní fáze-kvalita zpracování, přehled, řešení finální fáze včetně koncovky.

 

Komise vyslovuje uznání také nad výkony kapitána Mariana Prchlíka a oceňuje výkonnostní vzestup Zdeňka Všetečky a Marka Kaňky.

 

 • 1. místo = 10 bodů - Martin Hájek
 • 2. místo = 7 bodů - Milan Sedláček
 • 3. místo = 5 bodů - Michal Davídek a Martin Raček