Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sedlec-Prčice - TJ Kovohutě Podlesí 2:1p (0:0)

Po výhře v Mníšku pod Brdy jsme doma nastoupili proti celku Podlesí, které bylo papírově favoritem, když k nám přivezlo velmi zkušené mužstvo s fotbalovým umem. Nicméně jsme jim nedali nic zadarmo a po dobrém výkonu jsme nakonec urvali dva body po penaltách.

Sestava: Nerad - Kabíček J., Sedláček, Rataj, Kaňka - Raček, Kabíček V., Pištěk, Všetečka - Kabíček T., Davídek
 
Střídali: Prchlík
 
Připraveni: Kobliha, Kubát, Tvrdý, Gajdasz
 
Branka: Prchlík z penalty
 
Penalty v rozstřelu proměnili: Davídek, Rataj, Pištěk a Raček. Neúspěšný byl jen Prchlík.
 
Zápas za velmi slušné divácké kulisy (200 diváků) snesl přísné měřítko. Hosté přijeli hrát fotbal, nic moc nenakopávali, snažili se kombinovat a předvádět dobré útočné akce. My jsme se hráčům soupeře přizpůsobili a byl k vidění opravdu kvalitní fotbal. Úvodní desetiminutovku oba soupeři strávili mezi vápny, potom se ovšem začalo blýskat na obou stranách. Hosté i my jsme ovšem nezkončovali přesně a tak gólmani neměli nic moc na práci. Zdálo se, že šancí na skórování jsme měli více my, když ze střední vzdálenosti střílel Pištěk, dobře zakončoval i Kabíček se Všetečkou a také jsme hrozili z rohových kopů. Nic se nám ovšem neujalo a tak jsme byli rádi, když hosté své průniky po křídlech posílali před bránou mimo dosah svých spoluhráčů a tak se vlastně pořádně ani k zakončení nedostali.
 
Do druhého poločasu ale vlétli hosté o mnoho lépe a mohli jsme jenom děkovat našim tyčkám a Neradovi v brance, že udržel bezbrankový stav. Hosté se dostali do třech vyložených šancí, ale nic z toho nedali, my jsme se z toho oklepali a potom už ze zápasu byla taktická bitva, kdy většina bránících hráčů zůstávala na svých polovinách a tak bylo těžké dopředu něco vymyslet. V 73. minutě ovšem přeci jen hosté udeřili, když kolem půlící čáry proskočil míč mezi Kaňkou a Sedláčkem a hosté postupovali ve dvou proti samotnému Ratajovi s Neradem. Útočníci si poradili velmi dobře a zakončující Hájek nedal Neradovi šanci střelou na přední tyč. Hosté se přesunuli ještě více do obranného bloku a my už jsme to měli velmi těžké. Do několika šancí jsme se dostali, ale ani Raček, ani Davídek, ani Václav Kabíček netrefili branku a ostrou ránu Všetečky zpacifikoval hostující gólman. A tak, když už se zdálo, že odejdeme ze hřiště poražení, dostal na rohu vápna míč Davídek, obtočil se kolem svého obránce, postupoval k brankové čáře a nakonec byl sražen hostujícím obráncem. Kopala se penalta, jejíž exekuce se chopil osvědčený střelec Prchlík a bezpečně proměnil. Hned posléze byl zápas ukončen a tak se šlo na penalty o druhý zápasový bod.
 
První série byla úspěšná z obou stran, za nás kopal Davídek. Ve druhé sérii dal nejdřív Rataj, aby hostujícího střelce vychytal Nerad. Třetí sérii ovšem začal přestřelením Prchlík, což ovšem tak nevadilo, když podlesský hráč nechal opět vyniknout Nerada v naší brance. Potom dal bezpečně Pištěk i hostující hráč a tak bylo rozhodnutí na Račkovi. Ten se moc nerozpakoval a poslal bombu pod břevno a tak jsme mohli slavit druhý bod.
 
Příští týden jedeme v sobotu do Velké Dobré, která je již tradičním účastníkem I. A třídy.