Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Spartak Příbram - TJ Sedlec-Prčice A 1:3 (1:0)

Po domácím neúspěšném představení s Jílovištěm jsme se v sobotním dopoledni vypravili do Příbrami, kde jsme chtěli zanechat lepší dojem. Nakonec se nám to beze zbytku povedlo, nicméně pořád nás trápí neproměňování vypracovaných šancí.

 
 
Sestava: Nerad - Tvrdý, Sedláček, Rataj, Kaňka - Raček, Kabíček V., Pištěk, Kabíček T. - Prchlík, Davídek
 
Střídali: Kobliha, Molnár, Šutorka
 
Branky: Davídek 2x, Kaňka
 
Od úvodního hvizdu se hrál poměrně kvalitní fotbal. Domácí chtěli hrát po zemi, kombinačně a prvních deset minut měli na kopačkách míč povětšinou oni. My jsme vycházeli z obranného bloku, a tak domácím dobrá kombinace byla málo platná, protože končila před pokutovým územím. Do šance se dostali domácí snad jen dvakrát, kdy jednou dobře zasáhl Nerad a poté trefili domácí tyč naší branky. Na druhé straně jsme také počítali příležitosti, do kterých se dostával většinou na hrotu osamocený Davídek. Nicméně dobrou práci mužstva v prvním poločase nedokázal zužitkovat, když jeho tři nájezdy na brankáře pokaždé skončili na rukavicích dobře chytajícího Solnaře. Mohl se prosadit i Prchlík s Pištěkem, jenomže jejich střely se do branky nevešly vůbec. A tak se nakonec radovali na konci poločasu domácí. Nám nevyšla průniková přihrávka na půlce, domácí se dostali do kontru po levé straně, přišla přihrávka od brankové čáry a domácí útočník už měl před skoro prázdnou brankou snadnou práci.
 
Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že takovýto zápas nemůžeme prohrát. Nastoupili jsme aktivně, prvních patnáct minut jsme domácí nenechali vydechnout a v 61. minutě jsme byli gólově odměněni. Davídek se dostal po dobré přihrávce Václava Kabíčka do samostatného úniku a tentokrát svou střelu na zadní tyč umístil mimo dosah gólmana domácích. To nám vlilo další energii na kopačky a domácí se prakticky nedostali za půlku. Dál jsme se tlačili do zakončení, ale dobré příležitosti zazdili Davídek s Pištěkem. Navíc po závaru v domácím vápně čaroval Solnař, když postupně zpacifikoval střely Davídka, Pištěka, Kaňky a opět Davídka. A tak přišel šťastný gól, když z rohu vápna chtěl centrovat Kaňka, ale míč se otřel o domácího obránce do protipohybu gólmana, který již nestihl na změnu směru zareagovat. Definitivní pojistku našeho vedení pak přidal Davídek, jenž vystihl špatnou malou domů krajního beka, nikým nehlídaný udělal kličku gólmanovi a zakončil do prázdné branky. Pak se ještě domácí trochu vzchopili, my se víc zatáhli a tak to vypadalo na domácí tlak. Jenomže i v závěru utkání to byl tlak pouze platonický a těch několik střel ze střední vzdálenosti v klidu pochytal jistý Nerad v naší brance.
 
Příští týden nás čeká místní derby s Voticemi a už bychom si přáli domácí vítězství za tři body. Hraje se v neděli od 16:30.