Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sedlec-Prčice A - SK Votice 1:0 (0:0)

Nedělní odpoledne patřilo místnímu derby mezi Sedlcí-Prčicí a nedalekými Voticemi. V mistrovském utkání jsme se setkali po několika letech a tak zápas měl již od začátku velký náboj. V ostrém souboji byly vidět především šance na domácí straně, jedno vážné zranění, červená karta a ubojovaná domácí výhra.

 
Sestava: Nerad - Tvrdý, Sedláček, Rataj, Kabíček J. - Raček, Kabíček V., Pištěk, Hájek - Prchlík, Davídek
 
Střídali: Kabíček T., Všetečka
 
Branka: Davídek
 
V úvodu hráli hosté na jistotu, vzadu řešili většinu situací jednoduše, nákopem na jediného útočníka. S tím si naše obrana věděla dobře rady a tak o hostující šance bylo v prvním poločase nouze. To my jsme v úvodní půlhodině hráli velmi dobře, vypracovali jsme si šance, které jsme ovšem, tak jak máme v poslední době bohužel ve zvyku, neproměnili. Dopředu nás zdobila kombinační hra po stranách, kde hráli výborně Raček s Hájkem a tvořili ostatním hráčům gólové šance. Jako první se dostal ke střele po rohovém kopu Raček, ale jeho dobrou ránu stačil votický Tůma vytěsnit na břevno a ven z branky. Poté byl v dobré šanci Hájek, ale skákavý balon poslal až nad záchytnou síť. Pak se osmělili i hosté, a křídelní akci zakončili střelou, se kterou si dobře poradil Nerad v naší brance. Potom se na lajně uvolnil Davídek, postupoval k brankové čáře a předložil nadýchaný centr na Pištěka, který ovšem ve stoprocentní příležitosti dává vedle. Poté si vymění míč Raček s Davídkem, ten přihrává před bránu, najde si odražený balon a na penaltě nachází zcela volného Prchlíka, který ovšem z první trefuje opět vnější břevno. Po půlhodině hry se utkání vyrovnalo, k vidění bylo několik ostrých zákroků z obou stran ve středu pole a tak se několikrát žlutilo. Nicméně do poločasu už jsme jakoby ztralili dech a hosté si nebyli schopni poradit s výborně organizovanou obranou naší stoperskou dvojící.
 
Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně, Hájek se uvolnil ve středu pole a poslal uličkou do samostatného úniku Davídka, jenž udělal kličku gólmanovi, ale z těžkého úhlu už trefil pouze tyč. Poté zahrozil střelou Raček, jenomže ta mířila doprostřed branky a votický gólman s ní neměl starosti. Hosté se také činili, především ze standardních situací, nicméně všechny naše obrana takříkajíc uskákala a o vážném ohrožení branky nemohla být řeč. V 66. minutě došlo k neštˇastnému momentu, když v leteckém souboji o míč upadl votický hráč mezi Tvrdým a Ratajem na zem a bylo z toho vykloubené rameno. Za protesty proti neodpískanému faulu dostal druhou žlutou hostující Homolka a votičtí šli do deseti. Deset minut se nehrálo, než pořadatelská služba v čele se sedleckými hasiči precizně a profesionálně naložila hráče na nosítka. Poté jsme tedy hráli přesilovku, hosté se zatáhli a my jsme trpělivě odzadu rozehrávali. Nicméně první šanci po zranění si připsali hosté, když se na vápně uvolnil Štork, jehož jedovku vytěsnil Nerad na roh. Ovoce naší trpělivé rozehrávky přišlo za deset minut, kdy Prchlík uvolnil na lajně Kabíčka, ten poslal nadýchaný centr před bránu, který si našel Davídek a bez potíží uklidil míč placírkou za Tůmova záda. Poté jsme bránili především střed hřiště, dobře opanovali vzdušný prostor na našem vápně a oslabení hosté se již zmohli jen na přímý volný kop, který poslali do naší zdi. Na druhé straně jsme mohli několikrát rozhodnout, ale stoprocentní nabídku Račka před prázdnou bránu spálil Davídek, poté Tomáš Kabíček dvakrát netrefil odkrytou branku a nevedlo se ani z trestného kopu Hájkovi.
 
Nakonec jsme tedy vyhráli, poprvé doma za tři body a posunuli se v tabulce do klidnějších vod. Příští týden jedeme do Klecan, které jsou taktéž jako Votice ve vedoucí skupině soutěže. Nicméně podávané výkony z nás nedělají žádné outsidery a jistě tam nepojedeme pro porážku.