Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sedlec-Prčice A - Baník Libušín 7:1 (4:0)

Ve slunečném říjnovém odpoledni přijel na naše hřiště tým Libušína, který okupuje čelo tabulky. Určitě nás nečekal snadný zápas, ale poprvé na podzim jsme byli produktivní z většiny vypracovaných šancí a tak jsme se po zásluze radovali ze tří bodů.

 
 
Sestava: Nerad - Kaňka, Sedláček, Rataj, Kabíček J. - Hájek, Kabíček V., Pištěk, Všetečka - Prchlík, Davídek
 
Střídali: Kabíček T., Tvrdý, Kobliha
 
Branky: Prchlík 3x (2x pen.), Davídek, Hájek, Kabíček V., Kabíček T.
 
Utkání pro nás začalo výtečně už v první minutě. Na ukazateli se ještě nerozsvítila jednička, když hosté dávají malou domů, u míče byl dřív než brankář Prchlík a byl jednoznačně sražen. Kopala se penalta a Prchlík je v této disciplíně neomylný. Poté se hrál vyrovnaný fotbal, kdy se oba týmy snažili kombinovat po zemi, nicméně do šestnáctek se mužstva dostávala sporadicky. Ve 14. minutě poslal centr z půlky do vápna Kaňka, Prchlík vyhrál vzdušný souboj s dvěma obránci pro Hájka, jenž se po kličce prosadil střelou mezi třemi obránci i gólmanem. Otěže utkání jsme převzali my a na útočné polovině jsme byli jasně nebezpečnějším týmem. Hosté dopředu nic moc nepředvedli a příležitostný centr jistil Nerad v naší brance. Do přestávky se ovšem přitvrdilo na obou stranách, hosté se neustále ohrazovali proti rozhodnutím sudího a to na obě strany,  a všichni nakonec mohli být rádi, že nepadla žádná červená karta. Nervózní závěr prvního poločasu jsme ovšem zvládli brankově. Nejprve se po lajně prohnal kolem obránců Davídek, dal ostrou přihrávku před branku, kterou trefil do gólmana Hájek, ale dorážející Prchlík už neměl problém zakončit do prázdné branky. No a ve 40. minutě jsme šli v šesti hráčích do brejku, na jehož konci centr Kaňky hráči hostí odvrátili. Míč si však za vápnem našel dobíhající Davídek a z druhého doteku pálil přesně k tyči.
 
Druhý poločas se hrál za již rozhodnutého stavu, kdy se Libušín sice snažil s výsledkem něco udělat, ale z jejich třech vyložených šancí na začátku druhého poločasu byl pouze jeden gól a nastřelené horní břevno. Po obdržené brance jsme zapnuli na vyšší obrátky a hned bylo před brankou hostí plno. Po hostující ztrátě balónu ve středu pole jsme šli do brejku, Prchlík vyzval ke skórování Tomáše Kabíčka, jenž ovšem v souboji zakončit nemohl, protože mu byla noha zablokována hráčem hostí. Pro nás jasná penalta, pro hosty nikoliv, ale pískalo se. Hattrick z penalty dokonal s jistotou Prchlík. Poté jsme vyprodukovali další šance, ale úspěšní jsme byli už pouze dvakrát. Po rohovém kopu si našel odražený balón na vápně Tomáš Kabíček a precizní střelou k tyči rozvlnil síť pošesté. No a čtvrthodinku před koncem předvedl parádní sólo z vlastní poloviny Vašek Kabíček, když mu rychlostně nikdo nestačil, gólman si nedokázal poradit s Vaškovou kličkou a tak zakončoval do prázdné.
 
Snad poprvé na podzim jsme byli produktivní a hlavně v prvním poločase jsme proměnili všechny vypracované šance. Kdybysme takto proměňovali alespoň třetinu šancí ve všech utkáních, tak náš bodový zisk byl určitě jiný.
 
Příští týden jedeme v neděli ráno do Rakovníka, kde se utkáme s místním béčkem tamního SK.