Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Táborsko B - TJ Sedlec-Prčice A 4:0 (3:0)

V prvním přípravném utkání jsme narazili na silného soupeře z jihočeského krajského přeboru - béčko Táborska, které hraje výhradně s mladými hráči.

 
 
Sestava: Nerad - Tvrdý, Sedláček, Kabíček J., Kobliha - Molnár, Pištěk, Kabíček V., Hájek - Prchlík - Davídek
 
Střídali: Kubát, Muller
 
Chyběli: Rataj, Kabíček T., Raček
 
Po zahájení přípravy 17. ledna a absolvování tří především běžeckých tréninků jsme vyrazili na umělou trávu v Sezimově Ústí, kdej sme se střetli s domácím béčkem Táborska. To na nás od začátku takříkajíc vlétlo a první poločas byl z jejich strany velmi kvalitní. Byl znát pohyb na umělce, kdy jsme ji letos ochutnali poprvé, kdežto táborští ji mají o poznání více zažitou. V zápase jsme hráli v bloku na vlastní polovině a zaběhali si především bez míče. Když už se nám míč podařilo dostat na své kopačky, tak jsme o něj vcelku rychle zase přišli buď díky dobrému presinku domácích nebo naší špatné rozehrávce. Po deseti minutách se z převahy radovali domácí poprvé, když rozehráli dobrou akci středem, nezachytili jsme pohyb nabíhajícího středního záložníka a ten utaženou ranou umístil míč přesně k tyči. Druhý gól přišel po naší ztrátě balonu ve středu pole, domácí si poradili se všemi bránícími a opět kvalitně zakončili. Poté se hra trochu vyrovnala a i my jsme mohli vstřelit branku. Z rohového kopu jen těsně přestřelil Pištěk a poté střílel z hranice vápna Molnár, jenomže jen do rukavic brankáře Táborska. A tak udeřilo na druhé straně potřetí, když křídelní akci a přihrávku od brankové čáry nakonec po skrumáži dopravili domácí hráči do naší sítě. V závěru poločasu jsme mohli korigovat, když Davídek vyslal do šance Hájka, ale před ním zasáhl domácí gólman - podle našeho názoru rukou, podle sudího podle pravidel. A v závěru jsme ještě presinkem donutili domácí k chybě, ale osamocený Hájek střelou z vápna gólmana nepřekonal.
 
Jak už to tak bývá, po vystřídání jsou druhé poločasy přípravných utkání o něco méně kvalitní než ty první, a tak tomu bylo i v tomto případě. Obě mužstva měla potíže se dostat až do zakončení a tak většina akcí končila na vápnech soupeře. Domácí měli několik nadějných příležitostí, za nás trefil tyčku Davídek, těsně přestřelil Václav Kabíček a z dobré pozice opět minul Davídek. A tak skóre uzavřeli domácí opět po naší chybě ve středu pole a rychlém přechodu do útoku domácích.
 
V prvním přípravném duelu jsme si tak hodně zaběhali a tak to celkem splnilo účel. Kvalitu hry budeme ladit později. Další přípravné utkání hrajeme za 14 dní, tj. 15. února od 12:00 ve Voticích se Ševětínem (Jihočeská I.A třída).