Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

SK Chlumec - Sedlec-Prčice A 2:1p (1:0)

V prvním jarním mistrovském utkání jsme nastoupili na hřiští SK Chlumec proti mužstvo, které nám loni znepříjemnilo posvícenský zápas. Měli jsme tedy co oplácet, nicméně po zimní přípravě, která nebyla úplně ideální bylo otázkou, jak první utkání bude probíhat.

 
 
Sestava: Nerad - Kabíček J., Rataj, Sedláček, Kobliha - Raček, Kabíček V., Pištěk, Hájek - Prchlík, Davídek
 
Střídali: Všetečka, Kabíček T.
 
Připraveni: Tvrdý, Muller F.
 
Gól: Hájek
 
Penalty proměnili: Prchlík, Rataj, Všetečka, Davídek
Penalty nedali: Hájek, Pištěk
 
Na 7. března byl trávník perfektně připraven a pořadatelům za to patří velký dík. Úvod utkání byl pro nás ale hrůzostrašný, když jsme sice rozehrávali, nicméně ve 30 vteřině utkání jsme inkasovali. Domácím se podařilo ve středu pole získat balón, ten poslali dopředu, tam se nedohodli naši obránci na odkopu, míč se dostal k domácímu útočníkovi, který se dostal na vápno a skákavou střelou zamířil přesně k tyči Neradovi branky. To náš výkon jednoznačně poznamenalo a trvalo nám 20 minut, než jsme se vrátili zpět do utkání. To už jsme ale mohli prohrávat minimálně o další dvě branky, jenomže v brance jsme měli Nerada, který dva nájezdy domácích hráčů bravůrně zneškodnil a jednou mířil domácí útočník jen těsně vedle. Poté jsme zahrozili i my, z jediné kombinační akce prvního poločasu po ose Pištěk - Kabíček V. - Davídek se posledně jmenovaný dostal do vápna, kde předkládal zpětnou přihrávku na Prchlíka. Tomu ovšem v poslední chvíli tečoval míč skluzující obránce a tak se zakončení nekonalo. Poté jsme se tlačili před branku domácích, ale spíš než k zakončení to vedlo k házeným, kopaným autům nebo ofsajdům. Domácí se již ve zbytku poločasu také neprosadili a tak bylo na trávníku k vidění jenom několik zbytečně ostrých zákroků a loktů v obličeji z obou stran.
 
Ve druhé poločase se domácí uchýlili ke zdržování hry a jen občasným fotbalovým záchvěvům. Vzhledem k tomu, že naše mizerná kombinace a umění přejít jeden na jednoho byla na bodě mrazu jsme ale liknavého přístupu domácích nedokázali nějak kloudně využít. Domácí se dostali ke dvěma nebo třem standartkám, nicméně ohrožení naší branky se nekonalo. Záchvěv naděje pro náš tým přinesla 70. minuta, kdy po lajně proklouzl Davídek, po dvacetimetrovém sprintu poslal míč na nabíhajícího Hájka, který obešel gólmana a zakončil do prázdné branky, jenomže, pískal se ofsajd. Poté jsme měli mírně navrch a domácí se začali strachovat. Jenomže rány Davídka a Rataje měli k ohrožení asi stejně daleko, jako je ze Země na Měsíc. A tak o našem vyrovnání rozhodla hrubá chyba domácího gólmana a pohotovost našeho Martina Hájka. Ze středu pole byla vyslána dlouhá přihrávka na Hájka, která mířila k domácímu gólmanovi, který u míče byl dřív, jenomže skákavý balón mu vypadl z rukavic před našeho dobíhajícího útočníka a ten v poklidu obešel marně se natahujícího se gólmana a dovedl míč do prázdné branky. Domácí byli jako opaření a my jsme se mohli dostat i do vedení, jenomže několik nadějných akcí po lajně jsme nedovedli k pořádnému zakončení.
 
A tak se šlo do penalt, které jsme bohužel nezvládli. Hájek kopl slabou ránu doprostřed branky a šestý střelec v pořadí Pištěk poslal svou ostrou ránu pouze do tyče domácí branky. A tak nám nebyla nic platná jedna chycená penalta Fandou Neradem.
 
Nutno ovšem dodat, že i bod pro nás má cenu, zvlášť po nepříliš přesvědčivém výkonu a z naší strany prakticky bez vypracovaných gólových šancí.
 
Příští týden máme před sebou utkání s Mníškem pod Brdy, kde se nám na podzim podařilo vyhrát. Hraje se v neděli od 15:00, těšíme se na všechny fanoušky.