Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. BenešovHlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelierMediální partner

Měsíčník Náš domov

Memoriál Františka Hájka - 50. ročník - výsledky

V sobotu 31. července se na našem Stadioně konal již 50. ročník fotbalového turnaje pořádaného na počest dlouholetého aktivního činnovníka TJ Františka Hájka.

Na turnaj přijali pozvánku fotbalisté ze Sokola Kondrac (I.B třída) a FC MAS Táborska B (Krajský přebor) a samozřejmě domácí TJ Sedlec-Prčice A (I.A třída). Na turnaj se nakonec omluvili fotbalisté z jihočeské Putimi (Okresní přebor) a tak se hrálo systémem každý s každým.
 
TJ Sedlec-Prčice A - Sokol Kondrac 0:1 (0:0)
 
Branka: Florián
 
V prvním utkání nastoupili domácí hráči proti Kondrackým a zápas to byl poměrně svižný a plný šancí. Bylo ovšem znát, že oba týmy se teprve dostávají z kondičních tréninků a těch fotbalových měli jen pomálu. A tak finální fáze nebyla dobrá ani od jednoho mančaftu. Lehce navrch asi měli domácí fotbalisté, nicméně se jim nedařilo překonat dobře chytajícího Vejvodu. Zápas tak rozhodla ztráta domácích ve středu pole a rychlý brejk, který zakončil do sítě Florián. Ve zbytku utkání se sice domácí snažili s výsledkem něco udělat, nicméně neobuli střelecké kopačky a ani nejvyloženější šance nebyli schopni přetavit v branku.
 
 
FC MAS Táborsko B - Sokol Kondrac 5:1 (1:1)
 
Branky: Iguiabi 3x, Jansa, Brabec - Florián
 
Ve druhém utkání to byl v prvním poločase vcelku vyrovnaný fotbal, nicméně táborští měli určitě více gólových příležitostí. Podařilo se jim proměnit pouze jedinou po krásné střele Jansy. Kondrac ovšem nesložila zbraně a po ukázkové individuální akci vyrovnal Florián. Druhý poločas už ovšem táborští hráči ukázali svou převahu a čtyřmi brankami rozhodli uktání ve svůj prospěch. Nejvíce byl vidět třígólový střelec Aggie Iguiabi. Kondrackým ve druhém poločase druhého utkání už trochu došel dech a tak těch branek mohlo být ještě o něco více.
 
 
TJ Sedlec-Prčice A - FC MAS Táborsko B 4:4 (2:1)
 
Branky: Prchlík 2x, Davídek 2x - Iguiabi 2x, Brabec, Marcolla
 
Poslední utkání bylo vyrovnaným, bojovným duelem se slušnou kvalitou na obou stranách. Oběma stranám vyhovovalo spíše útočit než bránit a tak bylo k vidění spoustu šancí i branek. Jako první se prosadil Prchlík, který dostal dobrou přihrávku od Václava Kabíčka, ocitl se sám před gólmanem a nezaváhal střelou na zadní tyč. Poté ovšem táborští hned vyrovnali, když se krásnou ranou zpoza vápna trefil dobře hrající Brabec. Před poločasem ale domácí šli opět do vedení, když se dostal ke střele Davídek a umístěnou střelou na zadní tyč rozjásal domácí příznivce podruhé. Po návratu z kabin se více dařilo fotbalistům Táborska, když měli více energie na útočné manévry. Nakonec se prosadili hned třikrát za sebou a s domácími borci to vypadalo špatně. Nicméně bojovat se má až do konce a to domácí potvrdili. Nejprve se po centru Hájka krásně položil do nůžek Davídek a nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. A pár chvil před koncem se pískala penalta, když gólovou hlavičku Jardy Kabíčka zastavila ruka táborského obránce. S penaltou si bravůrně poradil Prchlík a bylo srovnáno. Do konce utkání už mnoho chvil nezbylo a tak se oba soupeři rozešli smírně.
 
 
Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Martin Vejvoda z Kondrace.
 
Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Aggie Iguiabi z Táborska, který na turnaji vstřelil 5 branek.
 
Utkání rozhodoval rozhodčí František Brýl, na lajně mával Petr Jelen a hráči domácího mužstvo.
 
Utkáním přihlíželo 80 diváků.
 
 
Konečné pořadí:
 
  1. FC MAS Táborsko B - 4 body
  2. Sokol Kondrac - 3 body
  3. TJ Sedlec-Prčice A - 1 bod