Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. BenešovHlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelierMediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sedlec-Prčice A - FK Uhlířské Janovice 4:0 (2:0)

V prvním domácím utkání nové sezóny nás čekal další neznámý soupeř - Uhlířské Janovice. V loňském ročníku si nevedl jejich mančaft špatně a tak se dal očekávat dobrý fotbal. Navíc bylo krásné počasí a dorazila krásná divácká návštěva a tak bylo zaděláno na pěkné fotbalové odpoledne.

Sestava: Nerad - Kabíček J., Rataj, Sedláček, Kabíček D. - Molnár, Hájek, Prchlík, Všetečka - Kabíček V., Davídek
 
Střídali: Novák, Kaprál
 
Branky: Rataj, Prchlík, Davídek, Hájek
 
Diváci: 180
 
 
 
Úvod patřil vzájemnému oťukávání, oba týmy hrály se zajištěnou obranou a příliš toho k vidění nebylo. Zdálo se, že více ze hry mají hosté, nicméně jejich útoky byly jalové a hrozili pouze ze standartních situací. Na ty se vysunovaly dvě věže ze stoperské dvojice a tak měl Nerad v brance plno práce především při rozích kopaných z obou stran do branky. My jsme toho dopředu moc nepředvedli, i když příležitosti byly. Nicméně po chybě stopera zastavil uhánějícího Kabíčka na branku čistě stoper č. 2 a dobrou akci po ose Molnár - Davídek - Molnár zakončil slabou střelou svou slabší pravou nohou Všetečka. V 17. minutě se nám nicméně podařilo vstřelit šťastný gól. Hájkův roh vrátil před branku Davídek, míč se odrazil k Ratajovi, který vystřelil, jeho projektil ještě tečovali hosté a výsledkem byla střela mimo dosah hostujícího gólmana. Poté jsme hráli fotbal spíše my, nicméně se nám nedařilo ve finální fázi. Buď nás dobře dostupovali stopeři, nebo jsme neměli klid ve zpětných přihrávkách po dobrých akcích od lajn. Před přestávkou jsme ovšem udeřili po druhé, když si aut Jardy Kabíčky zpracoval Davídek, prosmýkl se ve vápně mezi dvěma bránícími hráči, kteří ho vzali do kleští a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil kapitán Prchlík a následně se poločas víceméně dohrával za našeho držení míče.
 
Ve druhém poločase jsme chtěli otupit možný nápor soupeře soustředěnou obranou a obsazováním hráčů ve středu pole a neslo to svoje ovoce. Hosté se sice vytáhli z obrany, nicméně jejich snaha končila před naším vápnem a k Neradovi v naší brance se dostali snad jen dva slabé střelecké pokusy hostů zpoza vápna. Obrana pracovala velmi dobře a jakýkoliv náznak hostů spolehlivě odvrátila. Vepředu jsme měli více místa na kombinaci, dostávali jsme se i do šancí, nicméně nás buď zastavil ofsajd (dvakrát Davídek zakončil sice do brány, nicméně se skóre neměnilo), nebo špatná finální přihrávka. A tak jsme změnu skóre nechali až skoro na samotný závěr zápasu. Nejprve Davídek vybojoval míč na obránci, poslal přihrávku na Hájka, který mu vrátil zpětnou přihrávku od brankové čáry, kterou Davídek přetavil v přesnou střelu na zadní tyč. Poté předvedli moc pěknou akci Kabíček se Všetečkou a ukázkovou uličkou uvolnili Hájka, který sám před gólmanem Janovic zakončil přesně na zadní tyč. Poté se utkání už dohrávalo a i když jsme měli další příležitosti ke skórování, už nebyla síla dotáhnout akce do konce.
 
Hosté přijeli hrát fotbal, byli nám vyrovnaným soupeřem a utkání tak rozhodla produktivita ve vápnech. Zatímco janovičtí si nevypracovali žádnou gólovku, my jsme svých sedm osm šancí přetavili ve čtyři góly.
 
Příští týden jedeme v sobotu do Sázavy, která na tom výsledkově není vůbec špatně a tak nás určitě nečeká snadné utkání.