Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. BenešovHlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelierMediální partner

Měsíčník Náš domov

Tatran Sedlčany B - TJ Sedlec-Prčice A 1:5 (0:1)

V šestém podzimním zápase fotbalové I. B třídy, skupiny D, jsme zajížděli na půdu nedalekých Sedlčan, kde jsme se v místním derby utkali s tamním B mužstvem. Podle postavení v tabulce jsme byli favoritem utkání, nicméně vítězství se nerodilo snadno. Domácí ukázali, že fotbal hrát umění a je jen otázkou času, kdy se začnou posunovat tabulkou výše.

Sestava: Nerad - Kabíček J., Rataj, Sedláček, Kaňka - Kabíček V., Hájek,  Pištěk T., Prchlík, Všetečka - Davídek
 
Střídali: Molnár, Novák, Kaprál, Kobliha
 
Branky: Prchlík 2x, Kabíček V., Davídek, Novák
 
Diváci: 174
 
 
Úvod utkání patřil domácím. My jsme špatně a pozdě přistupovali k hráčům soupeře, ten měl dost času na rozehrávku a útočné akce. Už ve druhé minutě musel vytáhnout parádní zákrok Nerad, když konečky prstů vytáhl střelu mířící do šibenice na roh. Poté musel ještě dvakrát rychle na zem, když útočníci domácích mohli jít sami na branku, ale náš gólman byl vždy včas na správném místě. Paradoxně jsme z tlaku soupeře vyjeli do jednoho brejku, kdy krásně poslal ulici mezi beky Všetečka, nabíhající Kaňka měl dost času na centr a neomylně našel osamoceného Prchlíka, který na zadní tyči v podstatě zakončoval do prázdné branky. Gól trochu otupil domácí nápor, začali jsme se trochu lépe pohybovat, míč držela naše obrana a utkání se vyrovnalo. Přišly i šance, na obou stranách. Domácím ovšem vždy scházel krok k dobrému zakončení anebo jim zkazili radost dobře hrající stopeři Rataj se Sedláčkem. My jsme ještě do poločasu vyprodukovali tři gólové šance, jenomže bez úspěšného zakončení. Nejprve velmi dobře hrající Vašek Kabíček zatáhl míč až k brankové čáře, míč poslal pod sebe, jenomže z dobré pozice trefil Prchlík pouze prvního hráče před sebou. Pak mohl dát gól Davídek, jehož na vápně uvolnil Prchlík, jenomže proti němu byl rychle z brány Dřevojan, který jeho střelu mířící za tyč vytěsnil na roh. Dále si zopakoval svou akci Kabíček, ale ke zpětné přihrávce chyběl na penaltě Hájkovi půlkrok k dobrému zakončení. Také se můžeme bavit o střele Pištěka, kterou jen s obtížemi vytěsnil Dřevojan na roh.
 
Do druhého poločasu nastoupili opět s větším elánem domácí, poslali na hřiště zkušené Dvořáka s Kvěchem a mohli se hned radovat z vyrovnání. Dobrou akci po lajně ovšem jeden z útočníků zazdil střelou těsně mimo naše tyče. A tak jsme převzali otěže utkání my a začali jsme střílet branky. Pištěk krásně našel nabíhajícího Vaška Kabíčka, který postupoval z boku sám na brankáře domácích a poradil si výborně střelou na přední tyč. Branka nás uklidnila, domácí srazila a tak jsme měli víc místa i klidu na kombinaci a zakončení my. Za deset minut, v 69. minutě utkání, už jsme o osudu utkání prakticky rozhodli, když Kaňka krásnou ulicí uvolnil Pištěka, který postupoval sám na branku, ale ještě našel vedle postupujícího Davídka, který neměl problém uklidit míč do prázdné branky. Za další dvě minuty jsme rozvlnili síť počtvrté, když po lajně opět utekl Kabíček, předložil na zlatém podnose zpětnou přihrávku Prchlíkovi, který měl celou zadní část branky odkrytou a v zakončení se nemýlil. Domácí se sice snažili ještě s výsledkem něco udělat, nicméně nebylo jim přáno, naše obrana fungovala spolehlivě a nedala jim žádnou šanci k rozvlnění naší sítě.  A tak jsme udeřili ještě jednou, když střídající Novák dostal přihrávku od Kabíčka, postupoval z boku sám na Dřevojana a poradil si velmi zkušeně. Utkání se následně již dohrávalo, škoda jen, že jsme nepohlídali poslední akci utkání a dostali hloupou branku v poslední vteřině utkání.
 
Utkání rozhodla produktivita, kdy domácí své šance nedali, my opět svou třetinu šancí ano a tak jsme po zásluze brali všechny body, i když utkání bylo v poli víceméně vyrovnané.
 
Příští týden hrajeme doma s Jevany, které okupují první místo tabulky. Uvidíme tak v přímém souboji o čelo tabulky jak na tom náš tým je. Hraje se u nás tradičně v neděli od 16:00.