Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. BenešovHlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelierMediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sedlec-Prčice "A" - FC Jevany 6:0 (2:0)

V sedmém podzimním zápase fotbalové I. B třídy, skupiny D, jsme nastoupili v domácím prostředí proti Jevanům, se kterými jsme se před utkáním dělili o druhé místo tabulky. Hosté minulý zápas nedohráli kvůli zranění soupeřova brankáře a tak mají v tabulce zatím o jedno utkání méně.

Sestava: Nerad - Kabíček J., Rataj, Sedláček, Kaňka - Kabíček V., Hájek,  Pištěk T., Prchlík, Všetečka - Davídek
 
Střídali: Novák, Kaprál, Kobliha, Kabíček D.
 
Branky: Davídek 2x, Hájek 2x, Kabíček V., Kaňka
 
Diváci: 180
 
Hrálo se na mokrém terénu, nicméně dobře připraveném trávníku. Do utkání jsme chtěli nastoupit aktivně a vyhnout se tak potížím, které nás potkali v úvodu minulého utkání v Sedlčanech. Stáli jsme blízko soupeřova hráčů, napadali a nutili protivníka k chybám. Drželi jsme míč na kopačkách a hosté tak v postatě jen běhali. Vyprodukovali jsme i nějaké pološance, nicméně soupeř měl ve své bráně Šilhavého, který pochytal spoustu centrů a držel hosty ve hře. Naše obrana fungovala precizně a tak Nerad neměl ve své brance v podstatě žádnou práci. Trpělivou hrou jsme nutili soupeře k chybám a dlouhým odkopům. Sami jsme docela slušně kombinovali a z jedné takové kombinace se urodil pokutový kop. Na lajně uvolnil Davídek Hájka, který měl spoustu času na dobrý centr. Našel Vaška Kabíčka, který však před svým hlavičkovým pokusem byl sražen oběma rukama zezadu a po zásluze se kopala penalta. K té se postavil obvyklý exekutor Prchlík, nicméně jeho slušně kopnutý pokus vytěsnil na roh skvělým zákrokem Šilhavý. Dále jsme se tlačili do zakončení a přineslo to ovoce. Ve 27. minutě si na straně zopakovali spolupráci Davídek s Hájkem, centrem našel Hájek opět Kabíčka, který už sám nehlídaný zakončil hlavou přes celou bránu přesně. Za další čtyři minuty už jsme vedli o dvě branky, když nejprve Všetečka uvolnil Pištěka, ten posunul na Kaňku, jehož střílený centr před branku si srazili obránci do vlastní sítě. Dál jsme byli aktivní, hosté pasivní a mohli jsme přidat i další branky. Dvakrát nás ale při zakončení hosté chytili do ofsajdu a střelám ze střední vzdálenosti chyběla přesnost i razance. A tak se ke slovu mohli zničehonic dostat i hosté, když jsme faulovali před šestnáctkou a jevanští kopali přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti. Branku však netrefili a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.
 
Druhý poločas jsme zaspali, hosté, s vědomím, že už není moc co ztratit, začali být aktivnější, vysunuli dopředu vysokého stopera a deset minut byli lepším týmem. Byli jsme všude pozdě a hosté mohli jít do šancí. Něco pochytal Nerad, něco jsme odvrátili na poslední chvíli a tak se hosté ke gólům nedostali. Jejich tlak mohl vyvrcholit v 55 minutě, když špatně rozehrál Nerad, musel se pustit do souboje před vápnem s hostujícím útočníkem, jehož fauloval a vysloužil si žlutou kartu. Trestňák hosté neproměnili a za dvě minuty už bylo o zápase rozhodnuto. Jevanské jsme donutili presinkem k přihrávce brankáře, Prchlík si vynutil špatný odkop brankáře, který trefil Davídka, od něhož se míč odrazil do branky. Hosty to položilo a na hřišti už tak existoval jen náš tým. Vyprodukovali jsme další šance a i další góly. V 66. minutě se na lajně uvolnil Hájek, neomylně našel přihrávkou nabíhajícího Davídka, který zakončoval do prázdné branky. Poté mohl dát branku po centru Všetečky Prchlík, ale jeho hlavičku odvrátil rukou z brankové čáry jevanský stoper, pískala se penalta a udělila se červená karta. Penaltu proměnil s jistotou Hájek, který ještě na konci utkání pečetil výhru povedeným volejem po centru Kaňky.
 
Vítězství bylo zcela zasloužené, po dobrém výkonu, kombinační hře a produktivitě v útočné fázi jsme dokráčeli v relativním klidu ke třem bodům. Kromě desetiminutovky v druhém poločase hosté v podstatě nic nepředvedli, šancí měli poskrovnu a tak odjíždějí s prázdnou. Musíme pochválit všechny tři rozhodčí, kteří duel zvládli bez chyb, uměli uklidnit emoce a na hřišti tak panoval pořádek.
 
V dalším kole zajíždíme v sobotu do Říčan, které vedou tabulku a tak nás v krátkém sledu čeká další zápas o čelo tabulky. Hraje se od 16:00.