Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. BenešovHlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelierMediální partner

Měsíčník Náš domov

FK Říčany - TJ Sedlec-Prčice "A" 1:2 (0:1)

Po vítězství s týmem Jevan jsme odcestovali k venkovnímu utkání - do Říčan jsme jeli s jednobodovým mankem na vedoucí tým tabulky. Počasí bylo slušné, ale hřiště bylo opravdu mizerné. Na lajnách povrch ještě splnil nějaká kritéria, ale prostředek hrací plochy byl hrbolatý, rozbitý a blátivý. Z oslavy fotbalu při střetnutí prvních celků tabulky tak nemohlo být nic.

Sestava: Nerad - Kabíček J., Rataj, Sedláček, Kaňka - Kabíček V., Hájek,  Pištěk T., Prchlík, Všetečka - Davídek
 
Střídali: Novák, Molnár, Kobliha, Kabíček D.
 
Branky: Davídek 2x
 
Diváci: 65
 
 
Úvod byl opatrný, mužstva se seznamovala, ale už ve druhé minutě jsme mohli jít do vedení. Všetečka vysunul Davídka, ten se dostal k brankové čáře, na malém vápně našel Vaška Kabíčka, jenomže ten do střely nedal žádnou razanci a tak měl gólman snadnou práci. Poté převzali otěže utkání domácí, na svém hřišti se uměli pohybovat o něco lépe než my a celkově jim povrch určitě vadil méně než nám. A tak se hrálo na naší polovině hřiště, domácí se snažili otevřít naší obranu, ale za celý poločas se dostali pouze k jednomu zakončení. To dokonce skončilo v brance, ale zakončující hráč domácích stál v době centru v ofsajdu a gól tak neplatil. My jsme za celý poločas podnikli dva nebo tři brejky, které snesly nějaké parametry. Jinak to byl od nás hodně defenzivní a upracovaný výkon. Ale i tak se hraje o čelo tabulky. Ve středu pole bylo mnoho soubojů, nějaké žluté karty a osobní intervence mezi hráči. Rozhodčí však pískali a rozhodovali na obě strany stejně a místy nervózní duel zvládli velice dobře. Z náznaků šancí jsme asi největší prohospodařili ve 30. minutě, když se dostal do úniku Davídek, jenomže místo zakončení volil přihrávku na dobíhajícího Prchlíka, která byla nepřesná a tak z šance nebylo nic. Domácí vyprodukovali několik rohů, centrů ze stran, ale bez úspěchu. A tak, když se zdálo, že se půjde za bezbrankového stavu do šaten, tak se nám podařilo rozvlnit domácí síť. Po lajně zatáhl míč Kabíček, předložil centr na malé vápno, kde byl ve vynikající pozici Všetečka, nicméně balón netrefil. Míč propadl na zadní tyč, kde čekal na svou šanci Davídek, kličkou se dostal blíže k brance a zakončil po zemi k tyči, kam se sice brankář položil, na míč si sáhl, ale brance nezabránil.
 
Druhý poločas začali domácí nátlakově, ale byli jsme to my, kdo mohl a měl udeřit ze čtyř gólových šancí. Jenomže dvakrát Kabíček, jednou Prchlík z rohu a Davídek z úniku góly nedali a tak jsme se opět zatáhli na vlastní polovinu. Říčanští poněkud přeskupili řady, snažili se naší pozornou obranu rozhýbat, ale všechny akce končili deset metrů před naším pokutovým územím. Na navýšení náskoku jsme si tak museli počkat do 79. minuty. Na levé lajně se skvěle uvolnil Kaňka a milimetrovou přihrávkou našel mezi stopery nabíhajícího Davídka. Ten upaloval sám na brankáře, udělal mu kličku a s přehledem zakončoval do prázdné branky. Domácí to ale nevzdali, snažili se ještě s výsledkem něco udělat, nicméně obrana nás v letošním ročníku opravdu zdobí. Nepustila k Neradovi prakticky žádnou střelu, která by mířila mezi tyče. Utkání jsme následně dohrávali v držení míče u soupeřových rohových praporků a zdálo se, že už se skóre nezmění. Pak jsme ale v nastavení neuhlídali dobrý centr domácích a prodlužujícího hráče ve vápně, který precizní hlavičkou umístil míč do naší sítě. Nicméně po pár okamžicích už byl konec a my tak mohli slavit velmi důležité vítězství.
 
Opravdu těžký zápas, který ovšem neměl velkou fotbalovou kvalitu. Hrálo se soubojově a pro diváky to určitě lahůdka nebyla. Je to škoda, protože jak my, tak soupeř má ve svých řadách velký počet dobře technicky vybavených hráčů, kterým by zkrátka lepší terén vyhovoval mnohem více. Zápas velmi dobře zvládli všichni tři rozhodčí.
 
Příště hrajeme doma s Velkými Popovicemi, které okupují opačný pól tabulky než my, ale žádný zápas není předem rozhodnutý natož vyhraný. Hraje se v neděli od 15:30.