Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. BenešovHlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelierMediální partner

Měsíčník Náš domov

TJ Sedlec-Prčice "A" - TJ Velké Popovice 5:1 (3:1)

Za neobvykle slunečného a teplého říjnového víkendu jsme v domácím utkání nastoupili proti hostům z Velkých Popovic. Hrál první s posledním a tak se dal očekávat zápas na jednu branku, ale hosté hráli sympaticky a tak rozdíl v tabulce až tolik znát nebyl.

Sestava: Nerad - Kabíček J., Rataj, Sedláček, Kaňka - Kabíček V., Hájek,  Pištěk T., Prchlík, Všetečka - Davídek
 
Střídali: Novák, Kobliha
 
Branky: Prchlík 2x, Davídek, Pištěk, Kabíček V.
 
Diváci: 170
 
 
 
Úvod jsme měli výborný. Drželi jsme balón, kombinovali a vyústila z toho branka už ve třetí minutě. Ve středu pole se uvolnil Davídek, před vápnem si narazil se Všetečkou a když už se dostával do vápna, byl sražen. K trestnému kopu se postavil Prchlík a krásnou ranou přes zeď otevřel skóre. Branka nás spíše ukolébala, do soubojů jsme docházeli pozdě a ztráceli příliš mnoho balónů ve středu hřiště. Hosté nakopávali balóny na vysokého útočníka, kterého se nám nedařilo moc dobře bránit a tak se z nějakého našeho napadání celkem v pohodě dostávali. Navíc v 10. minutě musel vytáhnout dobrý zákrok Nerad, když vytáhl střelu z trestného kopu na roh. Na obou stranách pak byly vidět brejky po ztrátách na polovinách soupeře, ale žádnému týmu se dlouho nepodařilo vyprodukovat šanci k zakončení. Ve 20. minutě jsme ovšem předvedli dobrou akci na levé straně hřiště, Davídek namazal před vápnem Pištěkovi, který nádhernou pumelicí rozvlnil síť popovického gólmana podruhé. Hosté nezalezli, ale naše přechody do útoku už se jim dařilo pacifikovat o poznání méně. Ve 27. minutě si vyměnili role Pištěk z Davídkem, když se prvně jmenovaný uvolnil před šestnáctkou a ukázkovou uličkou poslal do vápna Davídkovi nabídku ke skórování. Davídek uklidil míč mazácky z jedné na zadní tyč. Následně se hrál až do konce poločasu takový alibistický fotbal, když jsme nedokázali přejít jeden na jednoho, udělat finální fázi a hosté občas zahrozili z brejku. Jeden z nich po nedůrazu stoperské dvojice proměnil Bíba. Do konce poločasu měl ještě dvě stoprocentní příležitosti Václav Kabíček, když ho dvakrát krásným pasem vyzval k úniku stoper Sedláček, ale ani jednu se nepodařilo proměnit.
 
Ve druhém poločasu jsme hráli údržbu. Výkon to nebyl bůhvíjaký, ale účel světí prostředky. Hosté se snažili, nicméně naše obrana byla pozorná a Nerad v bráně musel řešit jen minimum šancí soupeře. Nějaké šance jsme měli, ale buď dobře zasáhl popovický gólman, nebo jsme si dávali v zakončení přednost a z akcí nic nebylo. Hosté měli dvě pološance, ale z dobré pozice na penaltě vysoko přestřelili a hlavičku z malého vápna poslal hostující forward pouze do náruče Nerada. Další branky v hostující síti tak přišly až v závěru zápasu. Nejprve Davídek poslal do vápna Hájka, ten zpětnou přihrávkou našel Kabíčka, který přeci jen rozvlnil v utkání síť. Následně pečetil naší výhru kapitán Prchlík přesnou ranou na zadní tyč.
 
Na výhru jsme se popravdě příliš nenadřeli, hosté do ofenzivy neměli takovou sílu a nám stačilo proměnit každou třetí šanci. I když opticky hosté nepředvedli špatný výkon, tak se projevila větší kvalita na všech postech. Příští utkání jedeme v sobotu do Kácova, kde se hraje již od 12:30. Autobus od hřiště odjíždí v 10:00.