Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. BenešovHlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelierMediální partner

Měsíčník Náš domov

Hodnocení podzimní sezony2022

Hodnoceni ,hráči a realizační tým.

Jak si vedli fotbalisté

                            TJ Sokol Sedlec-Prčice  

                            V podzimní části  2022-2023

 

                                                                                        

 

 

Minipřípravka:

Trenér: Jan Špaček,Míla Mařík

  Družstvo minipřípravky zatím nezasahuje do žádných soutěží,s o to větším zápalem,se ale na ně připravuje .Malí žáčci se věnují hlavně základům

fotbalové abecedy formou her a samozřejmě se učí i pravidla hry.

 

 

   Přípravka: U-8 trenéři J.Dolejší a P.Košař: Tým hraje OP 5+1

Tým přípravky se  v podzimni části soutěže  potýkal s nedostatkem hráčů,Dokázali ,ale i  přes silnější soupeře se jim vyrovnávat a  odehrát zápasy se ctí a bojovat až do konce zápasů.I když se výsledkově nedařilo ,,chtěli hráči stále zvrátit nepříznivé výsledky.V zimní pauze se hráči budou scházet v hale (DD Luční) a když budou na sobě pracovat jak na podzim ,tak věříme že na jaře se dostaví lepší výsledky.Od trenérů  paří týmu velké poděkování.

    Mladší žáci: U-12  Trenér:Julius Molnár, ,Okresní přebor 7+1

Do soutěže vstoupili  naši žáci  velice úspěšně,Hráči trénovali dvakrát týdně ,Přišli hráči  z přípravky ,kteří zvedli docházky na trénink i kvalitu týmu,Tým sehrál dobré  zápasy a po podzimní části skončil na druhém místě, . Slabinou v týmu je nedostatek hráčů, některé zápas jsme neměli nikoho na střídání.
Přesto, chlapci byli v každém zápase pozitivně naladěni a obětavě bojovali do poslední minuty.
,,Radost k pokoukání,,
Tímto bych jim chtěl poděkovat za super výkon a povzbudit je na jarní sezónu. Zároveň patří velké dík za spolupráci mým synům Denisovi a Leonovi, který mi vypomáhali při tréninku a zápasech.

   Starší žáci U-15 Trenér: Michal Davídek,Lukáš Tvrdý,
V okresním přeboru skupiny A hraném v počtu 8+1 na zmenšeném velkém hřišti jsme odehráli celkem 10 utkání, z toho 1 výhra, 2 remízy a 7 proher. Získali jsme tedy 5 bodů při skóre 9:50. Nejlepším střelce týmu se stal Vojtěch Turták se 6 góly.

Při pohledu na týmy soupeřů je vidět trend, kdy klesá základna dětí. Každý druhý tým ve skupině je vytvořen spojením 2 týmů, kteří to mají k sobě blízko (např. Poříčí/Nespeky, Olbramovice/Bystřice atd.)

Před začátkem soutěže jsme na soupisce měli jen 7 žáků. V průběhu podzimu se začlenili do týmu další 2 žáci bez fotbalových zkušeností. Ani jeden zápas jsme nehráli v úplném složení. Museli nám tak vypomáhat mladší žáci, kteří to proti výrazně starším klukům měli hodně těžké. Nicméně i přes špatné výsledky za nás rádi nastupovali a za to jim moc děkujeme.

Jak již bylo řečeno výsledkově i herně nám podzim nevyšel. Nezbývá než se s chutí vrhnout do zimní přípravy a co nejlépe se připravit na jarní sezónu. Přípravu zahájíme v lednu v tělocvičně ZŠ, kde budeme trénovat 2x týdně.

 

 

 

 Dorost : U-19. I.A.třida. Toto družstvo vedl Pavel Kobliha

 

Po podzimní části soutěže skončil náš dorost na 11. příčce v tabulce. Není to úplně postavení, kde bychom chtěli být a která by měla odpovídat našim reálným možnostem. Nicméně i díky přístupu kluků v tréninku věříme, že jaro bude z naší strany výrazně lepší. Tréninky probíhaly během podzimu většinou třikrát v týdnu a díky patří klukům, kteří se pravidelně zúčastnili. Ačkoliv u některých je z důvodu školní docházky tréninková absence vyšší. Chtěl bych poděkovat Filipovi Dřevojanovi za spolupráci v trénování našich dorostenců, bez něj by to nešlo. Gratuluji také Vojtovi Novákovi, který skončil na prvním místě v tabulce střelců naší soutěže. Díky také trenérům a vedoucím A-mužstva a B-mužstva, kdy spolupráce mezi jednotlivými týmy je naprosto bezproblémová.

 

 

 

 

 

 „B- mužstvo:   Okresní soutěž III.třída odd.B .

                              Hrající trenéři::St.Boubalík,Jakub Trnobranský

 

B tým se po podzimní části umístil na 8. Místě s mírně pozitivním skóre 28:24. Výše zmíněná data odpovídají nevyrovnaným výkonům a slabší formě mužstva po většinu dosavadní sezóny. Mužstvo ovšem disponuje velmi zdravým jádrem, což dává, spolu s jasně nejnižším věkovým průměrem kádru v soutěži, naději na dobré fotbalové zítřky. Nesmírně pozitivní zprávou je hlavně výtečné prolínání dorosteneckého a dospělého fotbalu. V B týmu letos pravidelně nastupovali 3 hráči, kteří mládež opustili teprve letos a dalších několik, věkem stále ještě dorostenců, pravidelně chodilo získávat první ostruhy v dospělém fotbale. V plánu je kvalitní zimní příprava tak, abychom na jaře začali sbírat body co nejdříve a nezabředli hlouběji do sestupových pater.

 

 

 

 

A-mužstvo- I.B.třída ,skupina D

Trenér M.Davídek,Vedouci týmů M.,Kaňka a V.Davidek,masér J.Bouška,hlasatel P.Jelen

 Obecné hodnocení Letní příprava byla mizerná. Scházeli jsme se dvakrát týdně od 29. července v počtech kolem 10 hráčů, do přípravy zasahovali dovolené a různé akce. Odehráli jsme dvě přípravná utkání, kdy jsme v kombinovaných sestavách prohráli s Táborskem B 1:2 a porazili v typickém pouťáku na posvícení Chyšky 8:4. Do sezóny jsme tak nebyli ani trochu rozjetí, sehraní a fyzicky dostatečně připravení. Hodně nám ale pomohla utrápená výhra ve Vyžlovce. Tam se hned zranil Marek Kaňka, následně jsme prohrávali, ale dokázali zápas na těžkém terénu otočit a uhlídat až do konce hubený náskok. Když jsme pak vyhráli v Divišově a doma přejeli Uhlířské Janovice, tak to vypadalo až velmi snadně. Ještěže jsme se dostali zpátky na zem prohrou v Sázavě, která nás silově i takticky přehrála. Od té doby jsme ovšem k zápasům přistupovali velmi odpovědně, byla znát síla na všech postech včetně střídajících hráčů, i když nás na každé utkání bylo maximálně 13-14. V tuto dobu jsme také 4x až 5x nastoupili ve stejné sestavě po sobě. Porazili jsme oba konkurenty v boji o postup - doma rozstříleli Jevany a venku po perfektním taktickém výkonu vyhráli v Říčanech. Tímto utkáním ovšem skončil dobrý fotbal z naší strany. Slaboučké Popovice jsme rozjeli jen díky individuální kvalitě v ofenzivní fázi, ale fotbalově už výkon upadl do průměru. Hodně nás ale ovlivnili venkovní špatné terény a hlavně absence Ondry Rataje, kvůli které se musel na stopera stáhnout Marian Prchlík, který následně chyběl v ofenzivě. Následně se zranili Marek Kaprál a Zdenda Všetečka, a na poslední zápasy taky Vojta Novák, kteří nám rovněž v ofenzivě chyběli. Remíza v Kácově byla zasloužená, to byl první zápas, kdy jsme si nevytvořili víc jak 3 šance na gól. Závěr už jsme dojeli takříkajíc na výpary a jen díky spolehlivé defenzívě a Fandovi Neradovi v brance jsme mohli pomýšlet na hubená vítězství. Gól jsme totiž dali v každém utkání. Trénovali jsme dvakrát týdně - úterý a pátek nepřetržitě od srpna až do konce soutěže. Vynechali jsme pouze dva tréninky - jeden kvůli počasí a druhý kvůli značným absencím. 6x byl trénink spojen s B mužstvem a Dorostem. Kádr mužstva doznal drobné změny. Do mužstva se velice úspěšně začlenil končící dorostenec Denis Molnár. Z mužstva ještě na jaře odešel Konigsmark. Přišli jsme o Jindru Žaloudka, který se vrátil do Nečíně. Před sezónou si dal pauzu Martin Raček. Pavel Kobliha nastupoval sporadicky díky svému trenérskému vytížení u dorostu. Do mnoha utkání zasáhli dorostenci David Kabíček s Vojtou Novákem a na poslední utkání také Leon Molnár. K výbornému bodovému zisku a titulu podzimního půlmistra rovněž velice pomohlo týmové černé oblečení, Gigi D’Agostino po vyhraném utkání a DJ Neymar před utkáním. 34 bodů celkem (venku 16, doma 18), 16 bodů v tabulce pravdy. (Jevany 13, Říčany 7) Nejlepší skóre z tabulky - 40:10. Nejlepší obrana v soutěži. Doma 100% bilance a pouze 2 inkasované góly. Nejlepší útok v soutěži o 5 gólů před dalšími. Nejlepší střelec v soutěži. Podzim bez červené karty. Na jaře víc zápasů doma (7) než venku (6). Doma máme Říčany, venku Jevany.

Výkonný výbor poskytl veškerou součinnost pro přípravu mužstva, materiální vybavení na odpovídající úrovni. Velmi oceňujeme stav hracích ploch, jak hlavního, tak tréninkového hřiště, která byly po celou dobu přípravy a soutěže v dokonalém stavu bez ohledu na počasí.

 Nic jiného než boj o postup do I. A třídy nepřipadá v úvahu

Hodnocení hráčů :

Josef Bouška Dvakrát byl na lavičce, jednou se dostal na hřiště. Nebyl připuštěn k zahrávání přímého volného kopu v Miřeticích. Na poslední zápas se zranil. Na hodnocení je toho málo.

Michal Davídek Nejlepší střelec v soutěži, druhý nejlepší nahrávač v týmu. Ofenzíva se bez tohoto hráče neobejde. Zoufalá příprava na sezónu se v soutěži vůbec neprojevila. V závěru sezóny mu chyběla větší podpora od týmu, nedostával se do tolika příležitostí jako v prvních 10 utkáních.

Martin Hájek Jistota ve středu pole. Takřka neztrácel míče, spoustu jich vybojoval. Slušná produktivita jak v přihrávkách na gól, tak v samotných gólech. Jistota při zahrávaných penaltách. Dobře zahrávané rohy z levé strany. Gólů ale mělo být víc, šance na to byly. Občas podrží míč déle než je pro rozvíjející se akci potřeba. Důrazné a důsledné napadání občas vyústí v opuštění středu pole a při nezískání míče pak ve středu pole chybí. Velmi dobrá tréninková účast.

Jaroslav Kabíček Slušný podzim bez červené karty. Plný počet minut. Z jeho pravé strany jsme v podstatě dostali gól jen v Říčanech po nepohlídaném autu. Rozhodl poslední utkání s Kunicemi. Gólů z rohů mělo být víc. Několikrát se dostal do zakončení zpoza vápna, ale zakončení mělo být kvalitnější. Nepamatuji si prohraný hlavičkový souboj nebo nějaký výrazný propad po dlouhém nákopu soupeře. Každý tým potřebuje tvrďáka jako je Jarda, viz zákrok v Sedlčanech. I přes to, že prakticky netrénuje v úterý, slušná fyzická připravenost.

David Kabíček 10 zápasů, 1 asistence. Roste nám tu výborný levý obránce. Kromě prvního utkání a dvou chyb ve Vyžlovce (jedno odnesl Fanda odřeným bokem a druhý byl gól) se na něj, i přesto že je věkem dorostenec, dalo spolehnout. Ještě chybí kvalita směrem dopředu, rozehrávka včas a přesně. Netrefit centrem prvního bránícího hráče. Za mě také málo žlutých karet a důrazu proti hráči přebírajícímu míč.

Václav Kabíček Nechyběl ani v jendom utkání, což je výrazný rozdíl proti minulosti. Velká porce tréninkových jednotek a z toho plynoucí dobrá fyzická připravenost oproti předchozím ročníkům. Jeden z pilířů ofenzivy. Slušná produktivita pokud hrál na pravém záložníkovi. V útoku už trpěl neklidem ve finální fázi a zakončení. Gólů tak mělo být dvakrát tolik. Spoustu vybojovaných balónů, naběhaných kilometrů a důrazných soubojů. Dodnes nechápu jeho neuznaný gól v Sázavě na 2:2.

Marek Kaňka Škoda, že podzim skončil, protože v závěrečných zápasech byl jediným hráčem z týmu, který dokázal přejít jeden na jednoho v rychlosti. Od utkání v Sedlčanech klíčový hráč v ofenzivě. Nejlepší nahrávač v týmu jak na podzim, tak za poslední rok a půl. Na levém bekovi je ho opravdu škoda, jeho pravý přínos je v ofenzívě. Spolu s Vaškem Kabíčkem se budou učit zakončovat a hlavně umět trefit branku z jakékoliv střely. Díky zranění nehrál prakticky 4 zápasy a i další neodehrál úplně fit. Pokud byl ve středu pole tak se až tak nedostával do hry. Slušná tréninková účast. 2

Marek Kaprál 5 zápasů jako střídající hráč. Několik šancí v rozhodnutých utkáních neproměnil (především Divišov). Závěr podzimu strávil na marodce. Velmi slušná tréninková účast. Škoda jen, že v těsných utkáních nemohl dostat víc příležitostí, velmi by to přispělo k jeho vyhranosti. Zatím chybí kvalita v prvním doteku a řešení herních situací v rychlosti jak na tréninku, tak v zápase. Pavel Kobliha Nastoupil do 4 utkání jako střídající hráč. Díky vytíženosti na trenérském postu u dorostu a v osobním životě s námi byl pouze sporadicky. Když ale nastoupil, tak nezklamal. David Kabíček by si z něj měl vzít příklad, jak si zjednat na hřišti respekt - viz utkání s Teplýšovicemi. Na tréninku by měl hrát v útoku, aby se dostal víc do hry. Nezklamal jako brankář v posvícenském utkání s Chyškami.

Denis Molnár V první sezóně mezi dospělými byl velmi slušnou alternativou na stranu zálohy. Jednou začal jako levý obránce, tam to ale spíš nebyl dobrý tah. Mizerná produktivita - pouze jedna asistence. Šancí na vstřelení gólů bylo dost na to, aby se prosadil jak gólově (Teplýšovice, Kácov, Kunice) i nahrávkou. Z mnoha centrů to chtělo více netrefovat prvního bránícího hráče před sebou a dostat míč do vápna. Také víc využít rychlosti bez i s míčem. Slušná tréninková morálka.

Leon Molnár Dvakrát na lavičce, pár minut s Kunicemi. Není moc co hodnotit, je třeba pracovat v dorostenecké kategorii a při spojených trénincích se dostávat do tempa dospělých.

František Nerad Jistota v brance. 5 nul. Jen 2 inkasované branky doma. Plný počet minut. Jedna chycená penalta. Velmi slušná tréninková účast. I na tréninku je potíž dát mu gól. S jistotou sbíral naprostou většinu centrů, perfektní při samostatných nájezdech soupeřů (zachránil nám výsledek v Divišově, s Kunicemi, ve Vyžlovce, v Miřeticích a s Teplýšovicemi). Představoval bych si větší úspěšnost při dlouhých nákopech do brejku a odvahu hodit míč na krajního záložníka i do ne úplně jistých pozic. Škoda, že jsme mu k nulám nepomohli s Říčany, Popovicemi a v Sedlčanech. To byly opravdu hloupé góly. Jedinou nulu, kterou si mohl vychytat navíc sám počítám v Divišově, kde se asi trestňák zpoza vápna chytit dal. Velmi kvalitní odkopy od branky a postavené tyče.

Vojtěch Novák Zatímco v dorostenecké kategorii mu to pálí o sto šest, tak v A mužstvu potvrdil rutinérské střelecké zakončení pouze v Sedlčanech. Chybí klid a rychlost v zakončení, na které v dospělé kategorii není tolik času a prostoru. Snad nejlepší tréninková účast až do svého zranění z celého týmu. Prospívá mu, že trénuje prakticky jen s námi. Chybí ale lepší součinnost s ostatními hráči na hřišti, kvalitnější první dotek pod tlakem soupeře a umění se včas rozhodnout zda zakončovat nebo přihrávat.

Tomáš Pištěk Tichá voda břehy mele. Takový Tomáš Souček našeho středu pole. Soupeři od něj odlétávají, naučil se nevyrážet zbytečně bojovat o balóny do stran hřiště a drží tak střed hřiště. Slušná produktivita, i když jsme byli zvyklí na více branek ze střel ze střední vzdálenosti nebo z třináctky. Úterky prakticky netrénoval, nicméně na fyzičce to nebylo znát. Málo žlutých karet značí, že hraje tvrdě, ale čistě a soupeřovi střední záložníci to s ním nemají vůbec jednoduché. Spoustu odvrácených míčů hlavou v obranné fázi, do ofenzivy se to chce ovšem zapojovat více a častěji. 3

Marian Prchlík

Kapitán a duše mužstva. Bojujeme prakticky jen díky jeho přístupu k utkáním. Pokud nebyl nucen nastupovat na stoperu, tak byl velmi produktivní v útoku a dokázal přetavit v góly akce spoluhráčů. Jednu penaltu dal, druhou ne, takže už je nekope. Třináctku budou trénovat i jiní hráči. Prakticky nemá asistence, což je ale na útočníka v pořádku. Spolu se Zdendou jediný hráč, který dokázal za poslední roky dát gól z trestňáku. Některá utkání odehrál i bez karty. Příkladné chování v soubojích o míč a v taktických faulech na půlce. Příkladná tréninková účast při dojíždění z Prahy. Potřebujeme ještě vymyslet jeden signál z rohu.

Ondřej Rataj Spolu s Milošem jsem v soutěži neviděl lepší stoperskou dvojici. S ním stojí a padá systém hry jeden na jednoho v obranné fázi. Silný v hlavičkových soubojích, nepříjemný při přebírání balónu. Dobrá rozehrávka zezadu i držení míče. Velmi mu prospěly shozené kilogramy. Představoval bych si více tvorby hry, vyvezení balónu pokud už hrajeme kolem poloviny hřiště a je dost prostoru. Pracovat na dlouhých balónech, které jsou 50:50. Konečně se několikrát prosadil z rohových kopů. Hodně nám chyběl v Kácově, ale nahradil si to v Miřeticích.

Milan Sedláček Spolu s Ondrou jsem v soutěži neviděl lepší stoperskou dvojici. Plný počet minut. Silný s míčem, výborné čtení hry, rychlostně jsem v soutěži nezaznamenal disponovanějšího hráče. Také bych si představoval víckrát vyvézt balón dopředu, v této soutěži nám obvykle tři hráči vzadu stačí. Perfektní křížné balóny, kde je ovšem škoda, že z jeho pozice, kdy je víc vlevo to lítá většinou doprava a levá strana z jeho přesnosti tolik netěží. Ještěže hrál každý zápas, protože bez jeho kvalit bysme těžko dostali jen 10 gólů. Výborná tréninková morálka. Zdeněk Všetečka Co si budeme povídat, překročil svůj stín a konečně to není jen tréninkový hráč. Samozřejmě mu prospěla změna zaměstnání, byl až do svého zranění na většině tréninků a na všech zápasech. Velmi mu vyšla první část sezóny, kdy jsme těžili z jeho technických schopností, podržel balon, poslal spoustu krásných centrů a dostával se i sám do zakončení. Na levého záložníka opravdu slušná produktivita. Postupem zápasů ovšem jeho přínos trochu uvadal, na horších terénech chyběla lehkost při přechodu jeden na jednoho, možná úbytek fyzické kondice a klid v zakončení. Chce to pracovat na aktuální rychlosti a prvních třech krocích. Víc samostatně trénovat volné přímé kopy včetně pozic k centrovaným míčům. 4 Hodnocení realizačního týmu

Michal Davídek - trenér Hodnocení přenechávám jiným.

Milan Kaňka - vedoucí Byl prakticky na každém utkání i tréninku. Oceňuji jeho přínos k organizaci chodu týmu, komunikaci s rozhodčími, autobusáky, správcem hřiště i samotnými hráči. Nositel dobré nálady v týmu. Tentokrát bez karetních trestů. Cenné postřehy k tvorbě sestavy, taktiky i přístupu k utkání. Václav Davídek - vedoucí Byl prakticky na každém utkání i tréninku. Velmi kvituji pomoc s organizací tréninkových jednotek. Cenné postřehy během hry.

Josef Bouška - zdravotník Oceňuji cenné postřehy ze sledování předzápasové přípravy soupeře, péči o zdravotnický materiál a také občerstvení na utkáních. Doporučuji docházkový kurz Tejpování v praxi u YouTube.

Petr Jelen - hlasatel Legendární cigi-caga, bez toho už se vítězný zápas neobejde. Jednou ho musel zastoupit Pavel Kobliha. Hlášení sestavy na výbornou.

Hodnocení vedení TJSP Výkonný výbor poskytl veškerou součinnost pro přípravu mužstva, materiální vybavení na odpovídající úrovni. Velmi oceňujeme stav hracích ploch, jak hlavního, tak tréninkového hřiště, která byly po celou dobu přípravy a soutěže v dokonalém stavu bez ohledu na počasí.

Prémie za splnění cíle č. 1 sezóny: 27 bodů: 5.000,- Kč Prémie za splnění cíle č. 2 sezóny: každý bod navíc nad 27 bodů: 7.000,- Kč

Začátek přípravy: pátek 3. února 2023 18:00

Přípravné zápasy:

25.2.  AL-KO Semice      hř.UMT Písek

4.3.    FC Jistebnice            UMT Votice

18.3.  FK Týnec nad Sázavou   generálka na soutěž

26.3.  Jawa Divišov  od 15:00 doma-začátek jarní soutěže

 Pozvánka:

24.12.2022 –tradiční vložení šupiny na stadionu v 12:00

 

V závěru bych rád poděkoval všem hráčům fotbalového oddílu TJ Sokol Sedlec-Prčice za jejich výkony ,trenérům , řidičům  autobusu, funkcionářům a technickým pracovníkům areálu za jejich obětavou  a časově náročnou práci , našim  partnerům za podporu,rodičům našich malých fotbalistů. Také je nutno rovněž poděkovat věrným  fanouškům, kteří po celý podzim navštěvovali domácí zápasy v hojném počtu,,.

Sekretář klubu: Tělovýchovná jednota SOKOL Sedlec-Prčice z.s.

Karel Pištěk

Celkové umístění našich mužstev v sezoně 2022-23

MUŽSTVO

POŘADÍ

ZÁPASY

SKORE

BODY

A-TÝM

1

13

40:10

34

B-TÝM

8

12

28:24

14

DOROST

11

13

35:57

15

ST.ŽÁCI

10

10

9:50

5

ML.ŽÁCI

2

11

91:31

25

PŘÍPRAVKA

 

13

 

 

U PŘÍPRAVKY  SE NEUVÁDÍ TABULKA.