Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Historie Fotbalového oddílu TJ Sokol Sedlec-Prčice


Anketa Fotbalista roku | Memoriál Františka Hájka
Navigace po Historii:
Část druhá: 1948 - 1971

V roce 1948 byl Sedlecko-Prčický SK začleněn reorganizací do Tělovýchovné jednoty Sokol Sedlec-Prčice jako oddíl kopané. V roce 1959 bylo započato s budováním nového hřiště (současný stadion TJ). Hřiště bylo dobudováno v roce 1963. V této době velice upadla úroveň vedení oddílu . ®ádný z bývalých hráčů nechtěl pracovat ve vedení oddílu a tak celá tíha ležela na panu Františku Hájkovi st.. Tento nedobrý stav byl příčinou sestupu mužstva dospělých v letech 1965-66 do IV.třídy okresu Benešov. Tato soutěž se hrála až do roku 1969, kdy už se na to nemohli dívat pánové Josef Peroutka st., a Václav Pištěk st.. Začátkem roku nastoupili na místo trenérů a spolu s vedoucím mužstva Františkem Hájkem st. se pokusili o zkvalitnění sedlecké kopané. V témže roce postupuje mužstvo do III.třídy. Na tomto výsledku měli kromě výše jmenovaných funkcionářů lví podíl hráči : Beran, Calta, Doubrava, Fára, Hájek P., Hájek F.ml., Hejhal, Chrž, Jelen, Jindra, Liška M., Liška P.,Mrázek, Pechač, Peroutka Jos.ml., Pištěk V.ml., Šára, Šonka, Tůma.

Mužstvo SK Sedlec z roku 1953 - zleva v první řadě - J. Bína, J. Včelák, Šmejkal, Havlín, stojící zleva - V. Hejhal, Mikulanda, J. Peroutka, Volšanský, D. Novotný, A. Dejmalík

V následující sezóně 69-70 si mužstvo 3. místem upevnilo postavení ve III.třídě. V této době probíhala výstavba prvních kabin na stadionu TJ.. Práce postupovaly pomalu, neboť brigádnickou činností se zabýval pouze hráčský a funkcionářský kádr bez podpory veřejnosti. Přes to byla stavba v roce 1971 předána do užívání.

Koncem roku 1971 postihla TJ Sokol velmi citelná ztráta. 15.11. zemřel dlouholetý, obětavý funkcionář pan František Hájek. Člověk, který nelitoval věnovat svůj volný čas sporu a zajištění sportovní činnosti na úkor svého volného času i svých povinností v rodině. Pro nevšední zásluhy Františka Hájka byl v roce 1972 uspořádán turnaj v kopané jako I.ročník memoriálu Františka Hájka. na památku tohoto obětavého člena naší TJ. V prvním ročníku turnaje zvítězilo naše mužstvo. Memoriál Františka Hájka je od té doby pořádán každý rok koncem července nebo začátkem srpna.

Další historický snímek: mužstvo Sokola Sedlec-Prčic e z roku 1971 (III. třída). Stojící zleva - J. Peroutka (trenér), V. Pištěk (trenér), J. Kabíček, M. Pechač, J. Calta, Z. Beran, F. Hájek ml., Karas, Z. Vostřák. Sedící zleva - F. Hájek s vnukem, V. Hejhal, Z. Šára, J. Fára, V. Slaba, J. Krejčí, P. Chrž. Ležící vpředu - J. Jelen a B. Heran

Od r.1966 má fotbalový oddíl opět družstvo žáků. Jeho vedoucím a trenérem je pan Jan Vodňanský st. V této době velice aktivně působí i oddíl dívčí kopané, jehož vedoucí byla paní Irena Klimešová.. O vznik oddílu se zasloužil Standa Rataj. Oddíl dívčí kopané vznikl v roce 1967 při tehdejším Klubu přátel dlouhých kilometrů. Děvčata hrála postupně až Středočeskou divizi a v roce 1971 jim chyběl jeden bod k postupu do druhé ligy.

Předchozí stránka | Další stránka