Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov



Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

R-D atelier



Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Starka: Pořád věřím!

Fotbalová Příbram se po porážce od Slavie přiblížila druholigovému hrobu.

 

Foto

Prezident klubu Jaroslav Starka o sobě říká, že je bojovník. A dokud bude žít prvoligová naděje, bude se o ni rvát.

Dvě kola před koncem soutěže ztrácíte čtyři body. Opravdu věříte, že se můžete v lize udržet?

"Pořád je tu teorie. A dokud tady taková teoretická šance na záchranu existuje, tak o ni musíme bojovat. Rvát se jako psi. Můžeme to dokázat. Tomu absolutně věřím!"

Výkonnost mužstva ale pro vás musí být zklamáním, nebo ne?

"Podívejte se... Za zápas se Slavií klukům těžko můžu něco vytknout. Sehráli jsme dobrý první poločas, udělali jsme chybu a inkasovaným gólem za ni zaplatili. Pak ale přišla křeč."

Měl jsem na mysli spíš celé jaro, těžko se dostáváte do šancí a téměř nedáváte góly. V čem je problém?

"Sám jsem čekal, že budeme lepší. Myslím, že nám citelně scházejí body ze zápasů se Zlínem a Ostravou. Oba jsme měli vyhrát. Bohužel jsme to nedokázali. Mít o tyhle čtyři body víc, byli bychom všichni veselejší, ale to je jen takové kdyby."

Co vás dostalo do tak hluboké krize?

"Především jsme na podzim špatně začali. Vyměnili jsme trenéra. A potom přišla má vazba, což se na situaci samozřejmě podepsalo. Je to jedno s druhým. Teď ale nemá smysl to rozebírat, to uděláme po sezoně. Teď se musíme v posledních dvou zápasech rvát o vítězství."

K záchraně vám nemusí stačit ani dvě vítězství. A už jsem slyšel, že Slovácko, váš příští soupeř, bude bojovat za Zlín. Co vy na to?

"Tak to není vůbec můj problém. Já to tak neberu. Podívejte se: Mám také velmi dobré vztahy s vedením Zlína. S panem Červenkou se dobře známe, trenér Hoftych u nás v Příbrami hrál. Zlín má své starosti a své zápasy. A náš zápas na Slovácku? I oni budou hrát o své příští angažmá. A my musíme vyhrát. Věřím, že to konečně zlomíme. A nějaké řeči kdo za koho bojuje, to opravdu neberu vážně."

Budete svůj tým burcovat a motivovat?

"Už tak jsme všichni pod velkým tlakem. Jak kluci, tak pochopitelně i já. Všichni vědí, že hrají o budoucnost klubu, o svou další možnost hrát ligu, o své podmínky. Nemá smysl ten tlak zvyšovat."