Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Odveta finále: TJ Sedlec-Prčice - SK Rakovník 2:1 (2:0)

Pěkné počasí a výhra domácího týmu z o dvě třídy výše hrajícím soupeřem z krajského přeboru.

Sestava: Chylík - Seidel, Jelen, Kabíček J., Raček - Pištěk T., Prchlík - Kabíček P., Sedláček, Nousek Mar. - Davídek
 
Góly: Davídek, Kabíček P.
 
Připraveni: Trnobranský, Kotva, Hedvík, Kobliha
 
Nevystřídali jsme nikoho.
 
Po venkovní prohře 4:0 v Rakovníku jsme měli co dohánět a řekněme si upřímně, hráli jsme hlavně o čest a vlastní nedobytné hřiště. Po poločase jsme měli nakročeno dále, než se zdálo, ale asi by bylo fotbalově nespravedlivé, kdybysme snad hostům ty čtyři góly vstřelili.
 
Úvod byl jako v prvním utkání. Hosté drželi balon, kombinovali a my jsme pozorně bránili. Určitě jsme to měli snadnější díky menším rozměrům hřiště než v Rakovníku a tak jsme hosty pustili asi do tří příležitostí ke vstřelení gólu. Než se k nim však dostali, gólově jsme se radovali my. Po dobrém presinku u lajny se míče zmocnil Sedláček a báječnou přihrávkou vyslal do jasné příležitosti Davídka. Ten nejprve tváří v tvář hostujícímu gólmanovi zklamal, ale odražený míč si sám doběhl, hosté se nepochopitelně stáhli do branky a tak měl Davídek možnost postupovat ze strany sám a tvrdou střelou na první tyč nedal tentokrát golmanovi šanci. Hosté se trochu vzpamatovávali a bylo vidět, že nikam nechvátají, měli nahráno. První jejich šanci zmařil včasným vyběhnutím Chylík a když po své dobré akci trefil útočník Rakovníka boční síť, dostali jsme se ke slovu opět my. Na lajně se uvolnil navrátilec Marcel Nousek, poslal míč před vápno, kde jsme způsobili šrumec. Když už to vypadalo, že rakovničtí míč zpacifikují, nedohodl se stoper s gólmanem kdo vezme balon směřující do autu, přiběhl Davídek a vrátil míč před branku. Tam čekal připravení Pavel Kabíček, jenž nechytatelnou bombou zavěsil na 2:0. Poté měli hosté ještě jednu příležitost, když postupoval záložník ze strany, ale jeho přihrávku malým vápnem zpacifikoval Seidel.
 
Ve druhém poločase se hosté dost báli o výsledek a hráli ho především takticky. Asi jsme trochu přitvrdili v osobních soubojích a tak to občas na hřišti zajiskřilo a rozhodčí rozdal pár žlutých karet na obě strany. Rakovničtí se snažili držet balon, ale čím dál víc nakopávali míče do předu po našem atakování na jejich půlce.  No, i my jsme si při přechodu do útoku nezřídka pomohli dlouhým balonem v němž vynikali především golman Chylík a pravý bek Raček. Jeden takový nákop prodloužil Nousek na naběhnutého Davídka, ten našel polovysokým centrem Pištěka, jenž z vápna trefil volejem síť, ale bohužel tu vedle branky. V závěrečné čtvrthodince se už skoro nehrálo, když hosté využili každé příležitosti ke zdržování a zejména ke střídání pěti hráčů. Přesto jsme se ale ke třem příležitostem dostali. Nejprve po akci Nouska nabil Davídek Prchlíkovi, jenž ale bohužel netrefil balon. Poté Nousek vyslal na zteč Davídka, ten se zasekl před dobíhajícím obráncem, ale jeho střelu lapil brankář. No a potom přišel trestný kop a hlavička Jelena, která dokonce skončila na břevně! Hosté určitě měli také své příležitosti, ale rozvlnili síť až v 90. minutě, kdy jsme vše vrhli do útoku a z brejku nás potrestali.
 
A protože se hrálo klasickým pohárovým způsobem, díky rozdílu v počtu vstřelených branek jsme v součtu obou utkání ve finále Středočeského AGRO poháru obsadili krásné druhé místo. Pohárových zápasů se zúčastnilo 71 mužstev ze všech úrovní krajského fotbalu, což je pro nás opravdu skvělá vizitka.
 
Co dodat? Já bych osobně řekl, že nádherné druhé místo, finále poháru jehož se zůčastnilo 71 týmů a především báječné pohárové výkony. Nabízí se samozřejmě otázka, zda jsme se neměli spíše soustředit na naše “ligové” zápasy v soutěži. Já si osobně myslím, že účast v poháru naše víkendové výkony negativné neovlivnili, jelikož jsme alespoň kvalitně potrénovali a zahrálo si více hráčů z kádru. Navíc proti týmům z vyšší soutěže se hraje trochu jiný fotbal než v naší soutěži, který nám vyhovoval přeci jen více.
 
Pojďme se ještě podívat na naší pohárovou jízdu, která při kompletním výčtu bere dech:
 
1. kolo: TJ S-P - SK Votice (sedmí v I.A třídě) 3:1 (0:0)
 
2. kolo: TJ S-P - SK Poříčí nad sázavou (třetí místo v krajském přeboru) 2:0 (0:0)
 
Osmifinále: TJ S-P - Sokol Nespeky (šestí v I. A třídě) 2:0 (1:0)
 
Čtvrtfinále: TJ S-P - Viktoria Radim (dvanáctí v I.A třídě) 2:0 (1:0)
 
Semifinále: TJ S-P - Sportovní Sdružení Ostrá (první místo v krajském přeboru) 2:1pk (1:1) 
 
Finále:
 
SK Rakovník - TJ S-P (devátí v krajském přeboru) 4:0 (2:0)
TJ S-P - SK Rakovník 2:1 (2:0)