Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

45. ročník Memoriálu Františka Hájka

Léto se nám překlopilo přes půlku a tak je na čase otestovat naši připravenost na mistrovská utkání. Prvním testem byl domácí Memoriál Františka Hájka.

Na ten dorazila do Sedlce-Prčice trojice týmů. Náš příští soupeř v I.B třídě Týnec nad Sázavou, již tradiční účastník z pražské I.A třídy Jižní Město Chodov a historicky poprvé jihočeské Semice, postoupivší do I.B třídy.
 
Zápasy se hrály za příjemného počasí, nikdo se nezranil a k vidění byly vidět dobré výkony a pěkné branky. Ačkoliv jsem pozorně sledoval všechna utkání, nejvíc zážitků bylo z těch našich a tak omluvte přílišnou strohost u zbývajících dvou zápasech.
 
TJ Sedlec-Prčice - Semice 4:0 (2:0)
 
Branky: Pištěk T., Kobliha, Davídek, Nousek
 
Sestava: Bosák - Raček, Prchlík, Sedláček, Kobliha - Mára, Bouška P., Pištěk T., Kotva - Nousek, Davídek
 
Střídali: Seidel, Kabíček P., Muller P., F. Pech
 
Zápas proti nejlepšímu týmu píseckého okresního přeboru v minulé sezóně, jsme odehráli vcelku s přehledem. Na perfektně připraveném hřišti jsme produkovali kombinační fotbal, kdy jsme chtěli být co nejvíc s míčem u nohy. Bylo vidět, že fotbal jsme hrát přes léto nezapomněli a celkem to v první půli mělo kvalitu. První gól jsme dali po vybojovaném míči Kotvou, který prostrčil míč na Davídka, ten posunul na Boušku, který byl v souboji rychleji než soupeř, předložil na vápno Pištěkovi, který zamířil přesně za tyč. Poté jsme měli i další šance, ale zakončení Davídka bylo slabé, Kotva prováhal moment ke střele a míč z rohového kopu umístil pištěk vedle brány. A tak se prosadil Kobliha, jenž zřejmě centroval ze strany, míč mu sjel po nártu (nebo to byl úmysl?) a zapadl přesně pod břevno.
 
Druhý poločas už jsme se přestali nabízet, přesto jsme ale měli územní převahu. Tu jsme mohli zůročit Davídkem, ale ten precizní Márův centr opřel pouze do tyče. Davídek se prosadil až za chvíli, kdy se na vápně zbavil obránce a zakončil do protipohybu gólmana. Potom se ještě prosadil Nousek, netradičně hlavou, když uklízel dobrý centr Máry. Poslední slovo měl nejlepší hráč soupeře Keclík, který se rozběhl středem a pět metrů za vápnem poslal nechytatelnou ránu do víka a náš golman byl bez šance.
 
FK Týnec nad Sázavou - JM Chodov 2:0 (1:0)
 
Týnečtí přivezli omlazené mužstvo i s novým trenérem a na jejich pohybu to bylo znát. Zato hosté letos přifrčeli z poněkud slabším výběrem než v předchozích letech a tak se v utkání především bránili. Týnečtí měli několikrát soupeře na lopatě, ale dokázali vstřelit v každém poločase pouze jednu branku, přesto zaslouženě zvítězili. Co bych vyzdvihnul u Týnce byla kompaktnost celého týmu, schopnost ve středu pole udržet míč a kombinat na jeden až dva doteky. 
 
O třetí místo: Semice - JM Chodov 7:0 (3:0)
 
V zápase bylo prakticky do deseti minut hotovo. Semice vstřelili dvě branky, hostům došli síly a tak se hrálo na jednu branku. Písečtí si v klidu kombinovali, stříleli a procházeli chodovskou obranou jako nůž máslem. A proto zasloužené vítězství a cena pro třetí místo.
 
Finále: TJ Sedlec-Prčice - FK Týnec nad Sázavou 2:2 (2:1), 3:2 na pokutové kopy
 
Branky: Pištěk T., Kobliha, Davídek, Nousek
 
Sestava: Bosák - Raček, Prchlík, Sedláček, Kobliha - Mára, Nousek, Pištěk T., Kotva - Seidel, Davídek
 
Střídali: Kabíček P., Muller P., F. Pech
 
Finále jsme začali impozatně. Kotva vybojoval míč pro Davídka, ten se rozběhl a za vápnem se s ničím nerozpakoval a napálil míč do sítě překvapeného brankáře. Byla to taková rána, že byly překvapeni všichni na hřišti i mimo něj. Týnečtí byli trochu opaření, ale bylo vidět, že jsou v přípravě dál a drželi balón víc na svých kopačkách. Měli i šance, ale pozorná obrana v čele s Bosákem si poradila se všemi náznaky. A pak udeřilo na druhé straně. Střed pole vykombinoval Raček s Pištěkem, posunuli míč na Kotvu, jenž běžel skoro sám, ale ještě předložil Davídkovi, který ve vápně přeloboval gólmana vedli jsme 2:0. Pak jsme měli ještě jednu šanci, když si na lajně poradil s obráncem Davídek, vzniknul neuvěřitelný závar, tyčka a břevno a asi tři střely, ale nic neskončilo v bráně. Týnečtí vycítili šanci a také snížili, když ve vápně fauloval Sedláček a penaltu hosté proměnili.
 
Ve druhém poločase už hráli především týnečtí, když nám došli síly a jen jsme se bránili. Toho hosté využili ke vstřelení gólu a k dalším šancím. Naše akcie ale držel výtečný Bosák svými bravůrními výběhy mimo pokutové území i rozhodností při centrech a standardních situacích. A tak utkání dospělo k penaltám.
 
Naše proměnili Davídek s Račkem, ovšem Marcel Nousek nechal vyniknout týneckého gólmana. A když týnečtí svoje penalty proměnili, bylo o vítězi rozhodnuto.
 
 
Na slovíčko s kapitánem ...
 
Jelikož se jedná o první článek v letošní sezóně, slušelo by se něco málo podotknout k pohybům v kádru a k letní přípravě. 
 
Po sezóně se s námi rozloučil trenér, pan Rybka, který s námi byl s přestávkou bez mála šest let. Pod jeho vedením jsme se v prvním ročníku zachránili v I.B třídě po tristním podzimu a v dalších letech s kolísající výkonností okupovali střed tabulky v I.B třídě. Na dobu strávenou pod jeho vedením budeme vždycky vzpomínat v tom nejlepším a ještě jednou mu děkuji za vše, co pro náš tým a klub odvedl.
 
Opustilo nás také kvintet hráčů. Míra Jelen z časových důvodů přestoupil do FC Lom Tábor, kde to bude mít blíž na hřiště i k rodině. Bez jeho zkušeností, odpovědnosti a schopnosti dirigovat tým nám to půjde o poznání hůře a to horší je loučení s takto kvalitním hráčem. Nicméně je to motivace pro další domácí borce, aby zaujali jeho místo a nahradili jsme ho se ctí.
 
Taktéž se s námi rozloučila dlouholetá opora zadních řad, Radek Hedvík, který v našem klubu zanechal nesmazatelnou stopu. Loučí se taktéž z časových důvodů, kdy se dojíždění z Plzně neslučuje s působením ve středočeském klubu. Raději nebudu počítat roky přesně, abych Radka neurazil svým odhadem, ale troufnu si tvrdit, že s námi byl nejméně 15 let. A to už je pořádná dávka času, energie a entuziasmu, který jsme u něj  vždy viděli. A nemůžu opomenout jeho, na hráče v poli, nevídané brankářské schopnosti, kdy nám s nimi několikrát vytrhnul trn z paty.
 
Po tří anebo čtyřletém návratu do mateřského klubu jsme se rozloužili i s Pepou Růzhou, který na sklonku čtyřicítky odváděl dobré výkony a na jeho levačku budeme dlouho vzpomínat. Enkláva měšetických fandů, kde je Pepa naprostou ikonou, sice smutní, ale věříme, že i jeho nahradíme tréninkovou pílí nabitými schopnostmi.
 
Pro minulou sezónu nás posílil brankář Ladislav Chylík, jenž se svou nezaměnitelnou postavou a brankářskými schopnostmi zapsal do podvědomí domácích fanoušků. Ještě roky budeme vzpomínat na jeho half-voleje přes celé hřiště, penaltové čarování i výlety mimo pokutové území. Laco díky!
 
Nemohu také opominout na našeho odchovance Milana Nouska (který ovšem již v mládežnickém věku odešel do Písku), jenž má jako asistent trenéra u třetiligového Písku nabitý program a díky němu naše zápasy těžko stíhal už v uplynulé sezóně. Ačkoliv původem útočník, u nás to byl výtečný levý bek schopný jak dlouhých přesných balónů, tak bravůrních trestných kopů.
 
Abych to tak zhodnotil, tak 5 stabilních hráčů a trenér na ochodu, růžové brýle do další sezóny mít nemůžeme. V průběhu jarní části se k nám na několik zápasů připojili hráči, kteří více nastupovali za B mužstvo (Jarda Kabíček, Pavel Kabíček, Lukáš Pištěk, Radek Seidel), za což se jim sluší poděkovat, protože bez nich bychom závěrečná kola odehráli s nepřiměřeným počtem hráčů.
 
Před novou sezónou se stále ještě nemůžeme opřít o naši jedničku v bráně Honzu Ryšavého, který je po operaci kolena stále ve fázi rekonvalescence. Taktéž jeho nástupce z domácí řad Filip Dřevojan, který za náš tým již odchytal několik přípravných i soutěžních utkání, pravděpodobně nebude k dispozici, jelikož si na turnaji před sezónou poranil kotník, ještě netrénoval a navíc projevil přání odchytat svou poslední dorosteneckou sezónu v Sedlčanech. Chytat tak bude velmi pravděpodobně Libor Bosák ze Sedlčan, bývalý gólman Sedlčan, Příbrami a Olbramovic, tedy brankář s mnohaletými zkušenostmi, o jehož umění bychom se měli opřít.
 
Do přípravy se po roce a čtvrt zapojil středopolař Petr Bouška, který úspěšně zahojil operované koleno a vstřebává tréninkové dávky. Uvidíme, jak se Petr bude cítit, ale věříme že z něj bude oěpt platný hráč základní sestavy.
 
Uvolněné trenérské místo zaujal Jindřich Jirousek z Plané nad Lužnicí, bývalý hráč Tábora, jenž prošel několika jihočeskými kluby na naší úrovni. Již první tréninky naznačily, že bude jistě přínosem a těšíme se, že ho svými výkony odměníme za přípravu tréninkové fáze.
 
Dost změn, že? Jelikož nás opět vrátili do, řekněme, benešovské skupiny I.B třídy která má asi vyšší kvalitu než ta berounsko-příbramská, tak jsme sami zvědavi, jakou úlohu budeme v nové sezóně hrát. Rádi bychom ale hráli fotbal, na který budou rádi chodit fanoušci, utvořili dobrou partu a za pochodu zabudovali do týmu mladší generaci. Což by mělo být logické vyústění práce na všech úrovních v našem klubu.
 
Michal Davídek.