Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Sedlec-Prčice - Teplýšovice 1:2 (1:1)

Po dlouhé zimní přípravě jsme nastoupili za krásného jarního počasí na domácí půdě proti soupeři z Teplýšovic, toho času vedoucímu týmu soutěže. Na hřišti však tabulkový rozdíl mezi mužstvy nebyl znát a tak se hrál na první kolo slušný vyrovnaný fotbal.

Sestava: Ryšavý – L. Pištěk, Sedláček, Kabíček – Raček, Davídek, T. Pištěk, Prchlík (75. Všetečka) – P. Bouška (67. Tvrdý) – Trnobranský (53. F. Müller), Seidel.
 
Branka: Pištěk L.
 
V úvodní minutě jsme měli navrch, ale zakončili jsme ji chybou ve středu pole, následný brejk s přispěním nedůrazu obránců vyřešili hosté na výbornou a prohrávali jsme. Nic jsme ale nezabalili, tlačili se před bránu soupeře a za následného rohu jsme hned vyrovnali. Raček poslal polovysoký centr na nabíhajícího Lukáš Pištěka jenž parádním volejem rozjásal domácí příznivce. Poté se hrálo především ve středu pole, ale překvapivě víc na polovině soupeře. Propagační střely Davídka a Seidela nemohli hostujícího golmana překvapit, přesto to byly nadějné situace. Na druhé straně zazářil brankář Ryšavý, jenž vytáhl na roh jedovatou střelu hostí z rohu vápna. Další pološance jsme my ani hosté neproměnili, bylo znát, že jsme poprvé na přírodní trávě a finální fáze tak trpěla.
 
Do druhé půle jsme chtěli nadále držet střed pole a pokusit se vstřelit vítězný gól. Jenže Teplýšovice hráli dozadu s mnoha hráči a tak překonat takovou obranu bylo dost těžké, zvlášť, když jsme postupně přepustili iniciativu hostům. Když už se zdálo, že budeme mít navrch opět my, tak přišel trestný kop asi dvacet metrů od vápna. Přišel centr, který měl na noze Davídek, ale místo odkopu míč nešťastně doplachtil za záda Ryšavého. Smůla, ale pořád jsme měli dost času na zvrácení výsledku. Gól nakonec hned dal Davídek, když se k němu dostal odražený balon po trestném kopu Pištěka, ale stál v tu dobu v ofsajdu a tak branka pochopitelně neplatila. Poté zatáhnul hostující stoper Chomát za záchranou brzdu, když nepatrně stál unikajícího Seidela a byl vyloučen. Z výhody jsme ovšem nic moc nevytěžili, jelikož teplýšovičtí postavili na vápno autobus a v centrech jsme rozhodně neměli výškovou převahu. Naopak hosté mohli potvrdit svojí výhru několika brejky, ale ani z největších příležitostí, už branku nevstřelili. Ale to ani my, a tak jsme prohráli.
 
Příští týden jedeme do Vyšehořovic, které hrají nezvykle v sobotu dopoledne od 10:15, kde se pokusíme domácím oplatit podzimní porážku. Odjezd autobusu je naplánován na 7:45.
 
Vyjádření trenérů:
 

„Byl to vyrovnaný zápas. Hosté se ujali ve 2. minutě vedení po rychlé akci, na což jsme zareagovali vyrovnáním. Do konce poločasu jsme měli územní převahu, kterou jsme bohužel nevyjádřili gólově. Ve druhé půli si dal ve vyrovnaném zápase vlastní gól Michal Davídek po trestném kopu hostů," posteskl si kouč Sedlce-Prčice Jindřich Jirousek, jenž dodal: „S výsledkem jsem nespokojený, s hrou ano, ale hraje se na body a góly a to, že jsme byli lepší, se nikdo ptát nebude."

„Věděli jsme, že zápas nebude jednoduchý. Na začátku jsme byli pod tlakem a nehráli tak, jak bych si představoval, přesto jsme z rychlého brejku dali gól. Jenže za pět minut jsme dostali ze standardky gól, z prostoru, který měl před vápnem hlídat Zdeněk Pejša. To mě naštvalo. Na začátku druhé půle jsme byli lepší a paradoxem bylo, že když domácí vyrovnali hru, tak si dali vlastní gól," popsal zápas trenér Teplýšovic Petr Chomát a podotkl: „Bojovný zápas s nasazením se musel početné návštěvě diváků líbit. Remíza by asi byla pro domácí spravedlivější, ale na druhou stranu neměli žádnou šanci, kromě gólu, naopak my jsme čtyři, pět nevyužili, když jim zachytal výborně gólman. Jsem rád, že i když se nám zranil Breburda a byl vyloučený Chomát, tak jsme se semkli a bojovností a nasazením zápas zvládli, což si cením a rád klukům odpustím nefotbalové věci.

 
Trenér Petr Chomát popsal i vyloučení svého syna Pavla za zmaření zjevné brankové možnosti. „Asi hráče lehce podržel, následně sprostě vynadal spoluhráči, což mu rozhodčí napsal do zápisu," posteskl si a neví, jak dlouho bude syna na hřišti postrádat a ještě chválil: „Před vynikající návštěvou musím pochválit rozhodčí, kteří pouštěli hru, ve které nebylo nic záludného, a hráči toho nezneužili."