Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

Nižší soutěže řeší, jak na vir: Snad to nebude jako na jaře. Co testy a plán?

Všem se blíží začátek nové sezony: profíkům i amatérům. A co na to mrcha koronavirus? Více na https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-domaci-souteze/382101/nizsi-souteze-resi-jak-na-vir-snad-to-nebude-jako-na-jare-co-testy-a-plan.html

Jedna kauza „Techtle Mechtle“ a do karantény muselo hned několik pražských týmů. Včetně rezerv Sparty a Bohemians a juniorky Dukly. Nákaza se rozmohla i mezi dalšími výběry. Nicméně plošné opatření, které by se vztahovalo na celý region, neexistuje.

Třetí ligy, divize, krajské přebory a ještě níž se během příštího měsíce mají pozvolna rozbíhat, někde už proběhly losovací aktivy, byly určeny termíny zápasů. A teď je to na Fotbalové asociaci České republiky, tedy na instituci, která tuzemský výkonnostní fotbal spravuje.

Ve čtvrtek proběhne telekonference se všemi předsedy krajských fotbalových svazů: na ní chce FAČR představit svoje návrhy, jak upravit soutěžní řád a nastavit taková pravidla, aby byl český amatérský fotbal co nejvíc hratelný.

„Chceme předsedům předložit například úpravu soutěžního řádu, nové povinnosti členů, aby svým chováním co nejvíc zabraňovali šíření COVIDU, jak přistupovat k odkládání zápasů, k postupům a sestupům při nedokončení soutěže. Budou to všechno taková generální pravidla, která by měla pomoct předcházet větším komplikacím, samozřejmě záleží i na součinnosti s hygienickými stanicemi,“ říká generální sekretář FAČR Jan Pauly.