Generální partneři

Město Sedlec-Prčice

Farma Prčice

Innera s.r.o. Benešov

Hlavní partneři

Monínec, s.r.o.

Zemní Práce Hošna

WIFCOM

Compag Votice

Mediální partner

Měsíčník Náš domov

NOVÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ZNAMENÁ UKONČENÍ AMATÉRSKÝCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ

Pondělní zasedání vlády upravilo mimořádné opatření MZ z 6.4.2021, které s účinností od 12.4.2021 rozvolňovalo amatérský sport a touto úpravou vrací s mírným rozvolněním organizované sportovce prakticky zpět do doby v nouzovém stavu.

NOVÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ZNAMENÁ UKONČENÍ AMATÉRSKÝCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ 

Připomeňme si, že podle mimořádného opatření MZ z 6.4.2021 mohli amatérští organizovaní sportovci v rámci spolkové činnosti začít sportovat od 12.4.2021 na venkovních sportovištích v maximálním počtu 20 osob a na vnitřních sportovištích v počtu 10 osob.

Sportovní prostředí se tak minulý týden začalo v masovém měřítku chystat na návrat zpět na sportovní kolbiště a zastřešující organizace začaly plánovat návrat k soutěžním utkáním.

Restart tréninkového procesu uvítal i předseda FAČR Martin Malík, který v reakci na vydané opatření ministerstva zdravotnictví sdělil, že věří i v brzký restart amatérských soutěží.

 

Ty byly přerušeny 12.10.2020 původně na dobu 14 dnů, ovšem s prodlužujícím se nouzovým stavem se tato doba protáhla až na současných šest měsíců!

Pondělní upravené znění mimořádného opatření dále restart soutěží neumožňuje a je již prakticky jisté, že k němu nedojde ani v další fázi rozvolnění. Ta by měla podle všeho přijít za 14 dní, a to po vyhodnocení současných opatření.

Lze tedy predikovat, že plnohodnotné rozvolnění pro fotbalové prostředí může nastat až v průběhu května, přičemž v jeho rámci potřebují kluby a hráči minimálně třítýdenní čas na přípravu.

Na samotné dohrání soutěží by tak zbývaly nejvíce čtyři červnové víkendy, ve kterých již není možné soutěže alespoň v minimálně požadovaném zápasovém množství dokončit.

Stejně jako v loňské sezóně se tedy nebude v amatérských fotbalových soutěžích postupovat, či sestupovat i v letošní sezóně, a to i přes úpravu soutěžního řádu pro zachování jejich prostupnosti.

Ovšem ani podmínka v podobě odehrání minimálního počtu více než 50 % zápasů nebude letos naplněna, nedohraná zůstanou i všechna zbývající podzimní utkání. Ambiciózní celky tak znovu zůstanou před branami postupu, doufat mohou pouze při doplňování soutěží z důvodu odhlášení stávajícího účastníka.

Zklamání tak dozajista zavládne na Letné, kde B-tým Sparty již podruhé v řadě nepostoupí do 2. ligy. Naopak radost může zavládnout například v druholigovém Vyšehradě, kterému by se v případě nedohrání amatérských soutěží automaticky zachovala ligová příslušnost.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví, FAČR